Zarif Bilgiler

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında SARKMA OLUYOR MU?

31.10.2018
37
Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında SARKMA OLUYOR MU?
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Tüp mide ameliyatı olmayı düşünenlerin kafasındaki soru işaretlerinden birisi de ameliyat sonrasında oluşabilecek sarkmalardır. Günümüz dünyasında obezite ameliyatları artık sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında oluyor. Özellikle obez olan kişilerin bu ameliyatı olarak kısa süre içerisinde ciddi bir kilo kaybı yaşıyor olması vücudunda çeşitli bölgelerinde sarkmaların oluşmasına neden olabiliyor.

Tüp mide ameliyatı ile ilgili tüm detaylara ulaşmak için ilgili Tüp Mide ile Mide Küçültme Ameliyatı yazımıza bakabilirsiniz.

Bu konu endişe verici olan bir konu olsa da cerrahinin son dönemlerde gerçekleştirmiş oldu başarı yüz güldüren sonuçları da beraberinde getiriyor dolayısıyla bu gibi sorunlarda basit bir şekilde tolöre edilebiliyor. Ameliyat sonrasında kilonuz aşağılara doğru sabitlenmiş olacağından sonraki süreçteki estetik operasyonlarda daha basit oluyor.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Mutlaka Sarkma Olur mu?

Mide küçültme ameliyatların her türünde kilo kaybı muhtemeldir. Zaten ameliyat olmanın amacı da bundan kaynaklanır. Bu nedenle de bu ameliyat sonrasında sarkmaların yaşanıyor olması da normal olarak karşılanır. Bir insan kilo almaya başladığında deri yavaş yavaş gerilir ve esner dolayısıyla genişleyen bu deriler zamanla fazlaca büyümüş olacaktır. Sizin bir anda olacağınız bu ameliyat sonrasında anında kilo kaybı olacağından dolayı da deri üzerinde sarkmalar kendisini gösterecek. Bu durum belki dışarıdan bakıldığında çirkin bir görünüm oluşmasına neden olacak ancak bunun da germe operasyonlarıyla giderilmesi mümkün olacaktır. Esnemiş olan deriniz tekrar belli noktalardan gerildikten sonra kendisini onarmaya başlayacaktır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Mutlaka Sarkma Olur mu

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Mutlaka Sarkma Olur mu

Zayıflama sonucunda deri sarkmaları, kilo alma sürecinde yavaş yavaş gerilerek esneyen ve genişleyen derinin altındaki yağ dokusunun hızlı bir şekilde vücuttan atılması sonucunda oluşmaktadır. Yağlar vücudu o kadar hızlı terk edecektir ki, esnemiş derinizin eş zamanlı olarak kendisini toparlamaya olanağı olmayacaktır.

Tüp mide ameliyatı sonrasında yaşanılacak olan sarkmalar ve boyutları aşağıda belirtilmiş olan faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

  • Hastanın yaşı önemli bir faktördür.
  • Derinin tipi.
  • Daha öncesinde çok kilo alıp vermelerin yaşanmış olması.
  • Ameliyat sonrasında egzersizlerin yapılıp yapılmaması.
  • Tüp mide ameliyatı sonrasında beslenme şekli.
  • Ameliyat sonrasında verilen kilo oranı. 
  • Kilonun ne kadar bir süre içerisinde verildiği.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Son Depremlerin Habercisi Yapay Zeka
Son Depremlerin Habercisi Yapay Zeka

Ülkemizde geçmiş yıllarda yaşanmış depremler bizlerde kalıcı hasarlar bırakmıştı. Özellikle ülkemizin bu konuda olan hassiyetinin yanı sıra dünyada bu konuda...

Kapat