Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaGenelMedyumluk nedir? Medyum Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Medyumluk nedir? Medyum Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Medyum Nedir?

Bazı insanların kalp gözünün açık olması, neler yaşandığını ya da başka birinin hayatını kısmen de olsa bilme yeteneğine sahip olmasını sağlıyor. Medyum olarak bilinen bu kişilerin, mevcut güçlerini kötülük için kullandıkları söylenemez. Medyumlar, diğer dünyalar ile bağlantı içinde olarak insanlara yardımcı olmayı amaçlarlar. Büyü bozma ve büyü yapma gibi yeteneklere de sahip olan medyumlar, yaptıkları ya da bozdukları büyüleri de kötü emeller için kullanmazlar. Türk kültüründe çok önemli bir yeri olan büyü ve medyumluk, çoğu insana korkutucu gibi görünse de İslamiyetin bu duruma yaklaşımı da açıktır. Zira medyumların yaptıkları iyi yöndeki davranışlar ile büyülerin bir sakıncası bulunmuyor.

 

Medyum ve Sorumluluklar

 Psişik açıdan birçok güce sahip olan medyumlar, bedeni terk eden ruhlar ile dünyada hala yaşayan insanlar arasında çeşitli yollarla iletişim kurmakla biliniyorlar. Öteki taraftan gelen haberleri insanlara ileterek bir nevi aracı görevi üstlenen medyumların, paranormal olaylara şahit oldukları için kalp gözleri her zaman açıktır. Mutlak sorumluluk sahibi olan medyum, yalnızca büyü yapıp büyü bozup haber iletmekle sınırlı değildir. Yeteri kadar deneyimli olmak, insanlara doğru ve olması gereken bilgileri vermek, bu bilgileri kötü amaçlarla kullanmamak medyumların temel sorumluluğudur. Birçok kültürde falcı olarak yaftalansa da, medyumun asıl görevinin gelecekten haber alma olmadığını bilmek gerekiyor.

 

Medyum ve Yetenekleri

 Toplumda klasik tanımlama yapılsa da medyumların kendi aralarında farklı kategorilere ayrıldıklarını bilmek gerekiyor. Kimi medyumlar olaylar karşısında yalnızca sezgilerini kullanırlarken, kimileri de olayların akışını tamamen değiştirecek yeteneklere sahiptirler. Yaptığı işlerin bilincinde olan ve olayların kendi iradeleri dahilinde geliştiğini bilen sezgisel medyumlar vardır. Bu medyumların aksine kendi iradeleri ile hareket etmeyen ve olayların bilincinde olmayan mekanik medyumlar mevcut. Bir diğer medyum otomatik medyumdur. Bu da, kendi hareketlerini idrak eden, ancak olayları idareleriyle değiştiremeyen kişilerdir. Yine, paranormal güçleri bulunan fiziksel medyumlar ve ruhlarla bilgi alışverişi yapabilen zihinsel medyumlar da vardır.

 

Nasıl Medyum Olunur?

 Medyum olabilmek için, diğer mesleklerde olduğu gibi kurs sertifikası ya da üniversite diploması gerekmediği gibi, herkes medyum olamıyor. Medyum olabilmenin tek şartı vardır, o da doğuştan bu yeteneğe sahip olmaktır. Ancak yalnızca yeteneğinin olması yetmiyor. Bu yeteneklerin farkında olarak bilinçli hareket edip yeteneklerini kullanmayı bilmek de gerekiyor. Aksi halde, doğuştan gelen öğretilerle başkalarına zarar vermek kaçınılmaz olabilir. Medyum olmanın bir diğer kuralı da 6. histir. Kalp gözü olarak da bilinen bu hissin gelişmiş olması ve kişi tarafından kontrol edilebilir olması gerekiyor.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR