Zarif Bilgiler

SSD Harddisk Alıp Laptop’a Monte Etmek ve Kullanmak

01.10.2018
171
SSD Harddisk Alıp Laptop’a Monte Etmek ve Kullanmak

Konu İçeriği Haritası

Yıldızlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.3]

Kullandığım bilgisayarın açılması bazen o kadar uzun sürüyordu ki arada hiç açılmayacak diye korkuyordum. Bilirsiniz acil bir işiniz vardır ve o bilgisayar dakikalarca kendine gelemez, işte buna çözüm bulmuşlar. Tabi yeni bir şey değil ama ben kişisel bilgisayarımda ilk defa kullanmaya başladım.

Kullandığım cihaz : Toshiba Satellite L850

Aldığım Ssd: Kingston SSDNow V300 240GB – 549 TL

O parayı vermedim tabiki, Letgo da az kullanılmış yarı fiyatına buldum. (:

Şimdi herşey çok güzel ama bir sorun vardı kullandığım HDD bana lazım, 750 GB dosya ve uygulamalar bu SSD’ye sığmayacak (:

Onunda çözümü varmış, bu devirde kesinlikle her şeye bir çözüm bulabiliyorsunuz..

Bir aparat ile Cd-Rom’u söküp SSD’yi buradan bilgisayara bağlayabiliyorum.

Şöyle bir şey;Hepsiburada üzerinde express kargo ile 40 TL verip aldım. Gece siparişi verdim sabah kargocunun zili ile uyandım, aparat gelmişti.

SSD Diskin Montajı Nasıl Olur?

Bu konuda çok büyük korkularım vardı ama montajı çocuk oyuncağıymış, öncelikle laptop’un arkasını açıyoruz tüm vidaları söktükten sonra aparatın yanlarında bulunan vidaları gevşeterek SSD’yi içine oturtuyoruz. (Ürün ile birlikte gelen tornavida çok iş gördü.)

Cd-Rom’u çıkardığınızda arkasında minik bir çıkıntı gibi parça göreceksiniz onu sökerek aynı şekilde aparatın arkasına vidalamanız gerekiyor ki SSD’yi okutabilsin.

Sonrasında SSD ye format atarak işletim sistemini kurdum normal şartlarda kendine gelmesi 2-3 dakikayı bulabilen bilgisayarım SSD ile 27-28 saniyede kendine geliyor.

Oyunların ilk açılıştaki yüklenme bölümleri de SSD ile hızlandı, ama asıl farkı dün render almak istediğimde gördüm. After Effeck ile yaptığım proje normalin en az 2-3 katı hızda render aldı.

Size tavsiyem benim kadar geç kalmayın bir SSD alarak bilgisayarınıza can suyu verin, HDD varken SSD nasıl takılır, Cd-Rom yerine SSD nasıl takılır gibi sorularınızın cevabını bu konuda bulacaksınız

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Ağız ve Diş Temizliği İçin Doğru Diş Fırçalama

Abartmıyorum bu yaşıma kadar dişlerimi hep yanlış fırçalamışım. Standart olan nedir? Sıradan bir diş fırçası al, televizyonda gördüğün diş macununu...

Kapat