Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaSağlıkAğız ve Diş Temizliği İçin Doğru Diş Fırçalama

Ağız ve Diş Temizliği İçin Doğru Diş Fırçalama

Abartmıyorum bu yaşıma kadar dişlerimi hep yanlış fırçalamışım. Standart olan nedir? Sıradan bir diş fırçası al, televizyonda gördüğün diş macununu da marketten kap ve eve gel, sonrasında fırçanın üstüne bocala ağzına fırçayı sok araba yıkar gibi rastgele 40-60 saniye fırçala dur…

Olması gereken neymiş?

Öğrendim anlatıyorum dikkatli oku (:

Fırça Seçimi

Kullanmayı başarabiliyorsan elektrikli fırça alman gerekiyor, normal fırça içinse orta sertlikte olmak zorunda çok yumuşak olduğunda gerekli temizliği yapamıyor. Fırça seyrek ve küçük başlıklı olmalıdır.

Nem bakteri ürettiği için bazı diş hekimleri her öğünde ayrı fırça kullanmayı öneriyor eğer mümkünse 2-3 ayrı fırça kullanın.

Diş Macunu Seçimi

Piyasada çok fazla diş macunu var, hatta bunların bir kısmı abartıp kendisini leke çıkarıcı vasfına sokuyor. Ağır kimyasallar, zararlı maddeler ile dolu bu macunlar dişleri aşındırıyor zarar veriyor. Beyazlatıcı ve florlu diş macunlarını kullanmanızı öneriyorum, aşındırmaz ve yuttuğunuzda zararı olmaz.

Fırçalama Aşaması

Uyumadan önce ve kahvaltıdan sonra muhakkak dişleri fırçalamalısın. Fırçan kuru olacak ve macunu nohut büyüklüğünde sıkacaksın, daha fazlasının sağladığı ekstra bir fayda bulunmuyor.

Basit bir şey gibi görünüyor ama bir dünya diş fırçalama tekniği var Stillman, Bass, Roll daha nicesi, ortak yönleri yukarı aşağı yönde fırçayı hareket ettirmek.

Diş fırçasını sağa sola değil yukarı aşağı şekilde kullanmamız gerekiyor. İşi eğlenceli kılmak için ben fırçayla 8 çiziyorum (:

Fırçalama işlemi en az 3 dakika sürecek, iş burada bitti mi? Hayır.

Dişi fırçaladıktan sonra ağızdaki bakteriler 2-3 katına çıkıyor, bu yüzden iyi bir şekilde ağzı çalkalamak çok önemli, bunun için özel sular da var ama suyun özel olması çok da önemli değil (:

Artık sende dişini doğru şekilde fırçalamayı öğrendin (

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR