Zarif Bilgiler

Medya Toplumu Nasıl Etkiler? Medyanın Yararları Nelerdir?

Medya Toplumu Nasıl Etkiler? Medyanın Yararları Nelerdir?
Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Medya, çeşitli haber kaynaklarından ve organizasyonlardan bilgi sağlamak, bir eğlence kaynağı ve bireyleri eğitmenin bir yolu olmak üzere, toplumdaki birçok rolü üstlenmektedir. 

Bilgi: Medyanın toplumda oynadığı en büyük rollerden biri, çeşitli haber kaynaklarından gelen bilginin yayılmasıdır. Bu bilgi, yerel, bölgesel, ulusal ve küresel haber ağları dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelmektedir. Siyasete ek olarak, haberler, güncel olaylar, sporlar ve bireysel izleyicilerin, dinleyicinin veya okuyucunun çıkarlarına bağlı çok çeşitli konuları kapsar. Haber kaynakları arasında televizyon, radyo, internet veya basılı gazeteler veya dergiler gibi programlar yer almaktadır. 

Eğlence:  Medya, müşterileri televizyon ve radyo programları biçiminde ve dergiler, gazeteler ve kitaplar dahil basılı medyada eğlendirmek için programlar sunuyor. Facebook, Twitter ve Tumblr gibi sosyal medya siteleri, benzer zihinlerin insanları toplayıp iletişim kurmaları için bir yer sağlar. Sosyal medya, belirli inançların savunucularının görüşlerini kitlelere ulaştırmayı kolaylaştırır, benzer fikirlere sahip kişiler arasında fikir alışverişini kolaylaştırır ve çatışan fikirlere sahip olabilecek kişiler arasında tartışmalar yapar.

Eğitim: Medyanın büyük rol oynadığı diğer bir alan eğitimdir. Eğitim programlaması, televizyonda yayınlanan çeşitli çocuk şovları, yayınlanan kitaplar ve İnternet’teki web siteleri aracılığıyla gerçekleştirilir. YouTube ve diğer siteler, dünyanın dört bir yanından kullanıcılar tarafından tasarlanan bilgi ve zengin içerikli videolar biçiminde çok çeşitli eğitim materyalleri sağlar. Televizyon ayrıca sanat, bilim ve diğer ilgi alanlarına yönelik programlar şeklinde yetişkin eğitimi de sunmaktadır.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Sarkma Oluyor mu
Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında SARKMA OLUYOR MU?

Tüp mide ameliyatı olmayı düşünenlerin kafasındaki soru işaretlerinden birisi de ameliyat sonrasında oluşabilecek sarkmalardır. Günümüz dünyasında obezite ameliyatları artık sıklıkla...

Kapat