Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaKadınsıDaha Parlak Cilde Sahip Olmanın Yolları

Daha Parlak Cilde Sahip Olmanın Yolları

Parlak, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt her kadının hayali olup, maalesef ki gerek çevresel faktörler gerekse cilt sorunları bu hayallere bir gölge gibi düşmektedir. Bunların önüne geçmek ve cildinize düzenli şekilde bakım yaparak dilediğiniz hayale ulaşmak ise sizlerin elindedir. Peki, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt için neler yapılması gerekiyor sizler için araştırdık.

  • Cildinizi Temizlemelisiniz!

Cildiniz gün içerisinde gerek makyaj malzemelerinin verdiği zarardan, gerekse çevresel faktörlerin verdiği zarardan kaynaklı yıpranmakta ve zarar görmektedir. Bunun sonucunda ise cilt sorunları kaçınılmaz olur. Bunun için günde en fazla 2 kez cildinizi temizlemeniz, bu sorunların önüne geçmenizi sağlar. Cildinizi temizlemek için ise sabah ve akşam temizleme jelleri ve kremleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

  • Nemlendirici İle Cildinizi Koruyun

Yüz için nemlendirici kullanmak önemli olup, ince bir tabaka halinde dış etkenlerden gelecek olan zararlar nemlendirici kremler kullanmanız ile önlenecektir. Özellikle kuru ciltten şikayetçi olan bayanların nemlendirici kullanması önerilmektedir.

  • Cildinizi Susuz Koymayın!

Su hayattır ve bu aslında cildiniz için de önemlidir. Cildin doğal ve nemli kalması hatta canlı görünmesinin tek yolu, su içmekten geçmektedir. Günlük ortalama olarak 8 ile 10 bardak arası su tüketmeniz hem sağlığınız hem de cildiniz için önemli etkenler arasında yer alacaktır. Bu şekilde kırışıklıklar, çatlaklar, kuruluk gibi sorunlarında önüne geçmiş olacaksınız.

Kuruyan Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Doğru Cilt Bakımı İçin Cilt Tipini Öğrenme

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR