Zarif Bilgiler

Daha Parlak Cilde Sahip Olmanın Yolları

26.09.2018
59
Daha Parlak Cilde Sahip Olmanın Yolları
Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Parlak, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt her kadının hayali olup, maalesef ki gerek çevresel faktörler gerekse cilt sorunları bu hayallere bir gölge gibi düşmektedir. Bunların önüne geçmek ve cildinize düzenli şekilde bakım yaparak dilediğiniz hayale ulaşmak ise sizlerin elindedir. Peki, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt için neler yapılması gerekiyor sizler için araştırdık.

  • Cildinizi Temizlemelisiniz!

Cildiniz gün içerisinde gerek makyaj malzemelerinin verdiği zarardan, gerekse çevresel faktörlerin verdiği zarardan kaynaklı yıpranmakta ve zarar görmektedir. Bunun sonucunda ise cilt sorunları kaçınılmaz olur. Bunun için günde en fazla 2 kez cildinizi temizlemeniz, bu sorunların önüne geçmenizi sağlar. Cildinizi temizlemek için ise sabah ve akşam temizleme jelleri ve kremleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

  • Nemlendirici İle Cildinizi Koruyun

Yüz için nemlendirici kullanmak önemli olup, ince bir tabaka halinde dış etkenlerden gelecek olan zararlar nemlendirici kremler kullanmanız ile önlenecektir. Özellikle kuru ciltten şikayetçi olan bayanların nemlendirici kullanması önerilmektedir.

  • Cildinizi Susuz Koymayın!

Su hayattır ve bu aslında cildiniz için de önemlidir. Cildin doğal ve nemli kalması hatta canlı görünmesinin tek yolu, su içmekten geçmektedir. Günlük ortalama olarak 8 ile 10 bardak arası su tüketmeniz hem sağlığınız hem de cildiniz için önemli etkenler arasında yer alacaktır. Bu şekilde kırışıklıklar, çatlaklar, kuruluk gibi sorunlarında önüne geçmiş olacaksınız.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Android Telefonda İnternet Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Android telefonda internet kullanımı azaltmak için en etkili yollardan bazılarını paylaşacağım. İşte telefonlarınızda internet kullanımı azaltmak için yapmanız...

Kapat