Pazartesi, Eylül 5, 2022
Ana SayfaSağlıkCilt Gençleştirme Yöntemleri Neler?

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Neler?

Cilt gençleştirme işlemleri, fizyolojik ya da psikolojik bazı durumların yol açtığı cilt problemlerinin önüne geçilmesi ve tedavi edilmesi adına uygulanan yöntemleri içermektedir. Bu anlamda hem evde hazırlanabilecek maskelerin hem de bazı medikal işlemlerin yapıldığı görülmektedir.

 Cilt Gençleştirme İşlemleri Kimler İçin Uygundur?

Ciltte ortaya çıkan yaşlanma belirtilerine, pek çok faktörün neden olabildiği görülmektedir. Bu faktörler arasında genetik, çevresel, yaşam biçimleri, sağlıksız yaş alımı, beslenme tarzı yer almaktadır. Bu faktörlerle beraber ciltte ortaya çıkan yaşlanma belirtileri, pek çok işlem ile giderilebilmektedir. Fakat bu işlemlerden bazılarının uygulanmasında belirli bir yaş skalasının arandığı görülmektedir. Bu sebeple her cilt gençleştirme işlemi, bu konuda problem yaşayan herkese uygulanmamaktadır. Bu anlamda işlemlerin yaptırılması sırasında bir uzmana danışarak onay alınması büyük önem arz etmektedir.

Cilt Gençleştirme İçin Hangi Medikal İşlemler Uygulanmaktadır?

Cilt gençleştirme yöntemleri arasında en popüler olanının botoks olduğu bilinmektedir. Botoks işleminde genellikle; mimik çizgilerinin, kaz ayaklarının, alında yer alan kırışıklıkların giderildiği görülmektedir. Mutlaka bir uzman tarafından yapılması gereken bu işlem, yaklaşık 6-8 ay içerisinde etkinliğini yitirmektedir.

Cilt gençleştirmek için botoks dışında da birçok işlem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; ameliyatsız likid tedavisi, yüz mezoterapisi, PRP, iple yüz gerdirme ve lazer ile uygulanan tedavilerdir. Bu tedavi yöntemlerinin ortak amacı, ciltteki yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve cildin daha parlak, sağlıklı bir hal almasıdır. Bu işlemlerinin tamamı, oluşabilecek olumsuz durumlara karşın bir uzman tarafından uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda işlemlerin çoğu, birkaç ayın ardından etkisini yitirdiğinden yenilenmesi gereken işlemler arasında yer almaktadırlar.

Evde Uygulanabilecek Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cildi gençleştirmek için ev ortamında da uygulanabilecek yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en popülerlerinin maske ve masaj uygulamaları olduğu görülmektedir. Evde cilt gençleştirmek adına yapılan doğal maskeler arasında; maya maskesi, salatalık maskesi, bal maskesi gibi pek çok çeşitte maske yer almaktadır. Aynı zamanda yüze bazı doğal masaj taşları ve yağlarla, yer çekimine zıt şekilde uygulanan masajların da etkili olduğu bilinmektedir. Uzak Doğu’da sıklıkla başvurulan masaj yöntemleri, günümüzün popüler cilt gençleştirme uygulamaları arasında yer almaktadır.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR