Salı, Ocak 16, 2024
Ana SayfaSağlıkZarif Gülümseme İçin Diş Sağlığı

Zarif Gülümseme İçin Diş Sağlığı

Muhteşem ve zarif görünen dişlere sahip olmak ister misiniz? Yazı dizimiz etkileyici dişlere sahip olmak isteyenler için özel olarak derlendi.  Güzel dişlere sahip olmak orta yaştaki hanımları daha genç gösterirken dudak estetiğine sağladığı katkı ile kadınlara kasnılık ve hoşluk kazandırır. Yaş ilerledikçe dişlerde aşınma ve çatlamalar meydana gelir. Bu aşınma ve çatlamalar çirkin bir görünüme neden olur. Kıskanılan bir gülüşe sahip olmak için diş sağlığınıza önem vermelisiniz.

Zarif bir diş görünümü için uzmanların tavsiyesi şunlardır:

  • Dişleri günde en az 2 defa fırçalayın. Diş fırçalama işlemini yemeklerden hemen sonra yapın.
  • Alt ayda bir mutlaka diş kontrolüne gidin. Diş kontrollerinde dişlerinizi mutlaka temizletin.
  • Sigara diş düşmanıdır. Dişlerin sararmasını ve çürümesini hızlandırır. Mümkünse sigara içmeyi bırakın.
  • Dişlerinizle sert cisimler kırmayın.
  • Dişlerinizde estetik görüntüyü bozan diş sorunları varsa mutlaka tedavi olun. Eksik dişiniz varsa implant tedavisi ile bu eksikliği giderin.
  • Dişlerinizi her gün diş ipi ve diş teli ile temizleyin.
  • Ağız suyu ile gargara yapın. Böylece dişler arasında kalan bakterileri yok etmiş olursunuz. Ağız kokusunu ve dişlerin çürümesini önlemiş olursunuz.
  • Diş çekiminden ziyade dişlerinize dolgu yaptırarak dişlerinizin eksilmesine izin vermeyin.
  • Diş beyazlatma teknikleri ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Limon ve karbonatı bir kaseye koyup macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımla dişlerinizi fırçalayın. Kısa sürede dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Karbonat doğal renk açıcı özelliğe sahiptir. Özellikle sigara sararmasını karbonat ile giderebilirsiniz. Islattığınız diş fırçasını karbonat dolu suya sokup dişlerinizi 3-4 dakika fırçalamanız önerilir.

Zarif bir diş sizi toplumda daha şık ve estetik gösterir. Bu yüzden diş sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Dişleriniz ağrıdığında değil 6 ayda bir sağlam olan dişlerinizi korumak için de diş kontrolüne gitmelisiniz. Yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat ettiğinizde, dişlerinizi fırçaladığınızda ve dişlerinizi çok zorlamadığınızda zarif bir dişe sahip olur dişlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Aksi takdirde kısa sürede dişleriniz dökülür ömrünüz diş randevularında ve tedavilerinde geçer. Bizden söylemesi.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR