Salı, Ocak 16, 2024
Ana SayfaGeziDubai'de Çöl Safarisi

Dubai’de Çöl Safarisi

Küçük bir sahil kasabası olan Dubai, günümüzde en fazla turistin uğradığı zengin ülkelerin başında gelir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Dubai, hızla gelişme gösteren bir ekonomiye sahiptir. Ekonomisinin bir parçasını da turizm oluşturur. Özellikle ülke genelinde bulunan çöller, Çöl Safarisi’nin yapılmasına olanak tanımaktadır. Çöl Safarisi için her yıl binlerce turist bu bölgeye akın etmektedir.

 Dubai Çöl Safarisi için yapılan geziler çoğunlukla oteller tarafından ayarlanır. Çöl safarilerinde 4×4 özel araçlar kullanılmaktadır. Genellikle organizasyonlar halinde düzenlenen safarilerde araçlar bir yere toplanır ve toplu olarak safari başlar. Dubai Çöl Safarisi için turlara katılmak safariyi daha uygun fiyatlara getirmenize olanak sağlar.

Dubai Çöl Safarisi’nde 1 Gün

 Dubai Çöl Safarisi için şoförler özel olarak eğitim alır. 4×4 araçlar ile günün ilk ışıklarında safariye başlanır. Genellikle toplu olarak safariye başlanır ve safariden önce çeşitli hazırlıklar yapılır. Safariye çıkacak aracın mutlaka lastikleri indirilir. Çünkü bu şekilde çölün ortasında daha iyi bir güzergah sağlanıyor. Araçlar çeşitli ekipmanlar ve teknikler ile neredeyse 80 dereceye kadar dik şekilde durabiliyor.

 Safari genellikle 1 ya da 1,5 saat kadar sürüyor. İstenirse safariye 2. kez katılabiliyorsunuz. Safari bitiminde çölün ortasında yemek yiyebiliyorsunuz. Çölün ortasına turistler için çeşitli küçük restoranlar kurulmuş. Bu restoranların etrafında da küçük ATV’leri isteyen turistler kullanabiliyor. Küçük ATV kullanmak isteyen kişilere 15 dakikalık bir süre tanınıyor.

 

Dubai Çöl Safarisi’nde Alışveriş

 Dubai Çöl Safarisi için gelen turistler bu bölgede alışveriş keyfini de yaşayabilir. Özellikle alışveriş alanı toplu bir çadır etrafına kurulmuştur. Çölün bir kısmı restoranlara bir kısmı da alışveriş yapmaya uygun hale getirilmiştir. Küçük çadırlarla çevrili alana gidildiğinde hediyelik eşya ve yiyecekler satan kısma ulaşabilirsiniz.

 Bu alanda hem yöresel ürünleri tadabilir hem de o bölgeye özgü hediyelik eşyaları alabilirsiniz. Küçük aksesuarlar ya da giyecekler de çadırlarda satılmaktadır. Ayrıca bu çadırlarda gün batımını ve muhteşem manzarayı da izleyebilirsiniz. Genellikle gelen turistler buralardan hediyelik eşya almaya bayılıyor. Fiyatlar ise elbette biraz pahalı olabiliyor.

Dubai Çöl Safarisi’nde Eğlence

 Dubai Çöl Safarisi sadece bir gezinti ve safari için değil eğlence için de tercih ediliyor. Safariye gelen turistler genellikle safariden sonra 1 günün tamamını bu çölde geçiriyor. Çünkü, akşama doğru gelen turistler için çeşitli eğlenceler ve aktiviteler yapılıyor.

 En çok turistlerin ilgi gösterdiği aktivite ise Hint kınasıdır. Safariye katılanlar ücretsiz şekilde Hint Kınası yaptırarak, o bölgenin yöresel özelliklerini taşıyabilirler. Ayrıca akşam saatlerine doğru yemek servisi ve eğlenceler başlıyor. Danslarla hareketlendirilen ortam gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. Dans programları çoğunlukla oryantal şekilde devam ederken ilerleyen saatlerde dansa erkekler de eşlik ediyor. Böylece daha heyecanlı ve eğlenceli saatler yaşanıyor.

Dubai Çöl Safarisi’nde Yemek

 Dubai Çöl Safarisi’ne katıldığınızda çölde yemek yeme fırsatı da sağlarsınız. Çölün belirli alanına kurulan restoranlar sayesinde safari sonrasında muhteşem bir ziyafet yaşayabilirsiniz. Çölde çadırlarda pek çok yiyecek ve tadımlık yöresel ürün bulunur. Bunlar ile öğlen saatlerini geçiştirebilirsiniz. Çünkü akşam saatlerinde leziz yemekler ile eğlenceli ortam başlıyor.

 Akşam saatlerinde açık havada ve çölün ortasında barbekü ziyafeti verilmektedir. Ayrıca açıkv büfe yiyecekler de misafirlere ikram ediliyor. Bu sayede hem doyasıya güzel bir gün geçiyor hem de Dubai’nin muhteşem lezzetlerine doyabiliyorsunuz. Açık büfe sayesinde misafirler yemeklerini yerken aynı zamanda da çeşitli dans gösterilerini izliyorlar. İlerleyen saatlerde ise Dubai’ye özgü çeşitli içecekler ikram edilmeye başlanıyor.

Dubai Çöl Safarisi Rezervasyonu

Safari rezervasyonları genellikle internet üzerinden online olarak yapılmakta ve önceden belirlenen buluşma yerlerinde başlamaktadır. Dubai Çöl Safarisi fiyatları için Yurtdışı Müze Biletleri sitesinin Dubai Çöl Safarisi adlı rehberini okumanızı ve tercihinizi bu yönde yapmanızı öneririz. Ayrıca Dubai seyahatinizde Burç Halife binasını da mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Sizler için tüm ayrıntıları derledik!

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR