Pazartesi, Eylül 5, 2022
Ana SayfaFinans - Forex - Kripto ParaYeni İşe Giren Biri Kredi Çekebilir Mi?

Yeni İşe Giren Biri Kredi Çekebilir Mi?

Bir takipçimiz, “1 aydır çalışıyorum kredi alabilir miyim” diye sordu, biz de bu yazıda bu sorunu cevaplamak üzere bir yazı hazırladık. Yeni işe giren biri kredi çekebilir mi? başlıklı bu makale ile birlikte “işe yeni başladım kredi kartı alabilir miyim” gibi bir sorunuz varsa, cevaplanmış olacaktır.

İşe yeni başladım, kredi çıkar mı?

İşe girmek, düzenli bir gelir sahibi olmanız anlamına gelir. Ancak her zaman mevcut para yetmeyebilir, ek masraflar çıkabilir, hazırlıksız yakalanabilirsiniz. Herhangi bir nedenle acil nakit ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda acil olarak 7.000 TL veya 15.000 TL gibi bir paraya ihtiyacınız olabilir. Bu durumda yeni işe giren kişi kredi çekebilir mi sorusunu cevaplamak gerekiyor.

Devlet memuru kadar garanti olmasa da özel sektörde işe girmeniz düzenli bir gelir sahibi olmanız anlamına gelmekte olduğu için kredi almanız gayet mümkündür. Eğer mevcutta yasal takibata uğramış bir kartınız veya kredi borcunuz yoksa, faturalarınızı düzenli olarak ödemekteyseniz, yani kredi puanınızı düşürecek işlerden kaçındıysanız, kredi başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi olası hale gelir. Eğer bu konuda siciliniz tamamen temizse, hızlı bir yoklama sonrasında kredi alabilirsiniz.

Fakat siciliniz bozuksa, öncelikle borçlarınızı ödemeniz gerekiyor. Borçlarınızı ödedikten sonra iş sonrası düzenli olarak para yatırılacak olan kartınızın bankasına başvurursanız, kredi alma ihtimaliniz daha yüksektir. Bir çeşit güven sağlamak açısından düzenli para yatırılan hesabınızın olduğu bankadan kredi başvurusunda bulunmak sizi bir adım öne taşıyacaktır.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR