Zarif Bilgiler

SoulCalibur VI Oyun İncelemesi

23.10.2018
38

SoulCalibur oyunu serisinin sloganını Türkçe’ye çevirirsek “Bir kılıç ve ruhun öyküsüyle yeniden canlandırıldığı bir hikaye” idi ve bu da SoulCalibur VI için uygun bir slogan gibi.

Paylaş
SoulCalibur VI Oyun İncelemesi
Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

SoulCalibur V’den bu yana geçen altı yıl, ekibin diziyi yeniden incelemesine ve sağlam bir dövüş oyunu deneyimi sağlamalarına izin vermiş gibi görünüyor. 

SoulCalibur VI, ana hikayeyi ve zaman çizelgesini yeniden başlatan, ancak oyun ve karakterleri çoğunlukla bozulmadan bırakan bu serinin yumuşak bir şekilde değişikliklerle yeniden başlatılması şeklinde 3. 4. ve 5. serilerini görmüştük. SoulCalibur VI da bu geleneği bozmadı.

Dizinin tüm çekirdek olay örgüsü, SoulCalibur VI’da mevcut, ancak yeni giriş yapanlara, geçmişteki girişlerden daha kolay erişilebilir hale getirmek için bazı ciddi değişikliklere imza atılıyor.

Reversal Edge, her savaşa büyük bir görsel yetenek ve gerilim katar ve bu sizin savunma repertuarınızın değerli bir parçası olabilir. Önceki serilerden bildiğimiz “Lethal Edge” özelliği, vardır, her karaktere özgü, özel bir saldırı vardır.  Elbette, çoğu dövüş oyununda olduğu gibi, bu oyunda da çeşitli tuşlarla daha güçlü saldırılar için saldırıları birleştirebilirsiniz.

Bu oyunda yoğun bir ses oyunculuğu yoktur ve bunun yerine, metin dizileri ve diyalog yoluyla, önemli anları vurgulayan yazılarla öykü anlatılır. Ancak bu bir problem değil, öykü hikaye ruh halini ve tonunu belirlemeye yardımcı olan güzel bir İngilizce yazıyla destekleniyor. 

SoulCalibur VI’daki çeşitli modlar ve seçenekler, onu herhangi bir dövüş oyununda gördüğüm en ilgi çekici paketlerden biri haline getiriyor. Tek oyunculu ya da çok oyunculuyla oynayabilirsiniz.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Adobe Photoshop Alternatifleri

Fotoğraf düzenleme yazılımı veya fotoğraf editörü uygulamasını düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk program nedir? Muhtemelen, “Adobe Photoshop”. Yalnız değilsiniz. Adobe Photoshop dünyanın en...

Kapat