Salı, Eylül 6, 2022
Ana SayfaWebBir Wordpress Blog Optimize Etmek İçin SEO Nasıl Kullanılır

Bir WordPress Blog Optimize Etmek İçin SEO Nasıl Kullanılır

WordPress açık kaynaklı bir blog platformu ve İçerik Yönetim Sistemidir. WordPress blogunuz WordPress.com sitesinde barındırılabilir veya WordPress.org adresinden indirebileceğiniz WordPress programı kullanılarak kendi sitenizde görünebilir. Var olan 875 milyondan fazla WordPress bloguyla, sitenizdeki okuyucu sayısını artırmak istiyorsanız İnternet pazarlama stratejilerini kullanmalısınız. Sürekli olarak yayın yapmalı, sosyal medya hesaplarına bağlanmalı ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kullanmalısınız. SEO, içeriğin İnternet arama sonuçlarında yüksek oranda görünmesine yardımcı olan anahtar kelimeler ve etiketler kullanarak bir web sitesinin görünürlüğünü artırma pratiğidir. İçeriğinizi düzenleyebilmeniz için birisini işe almak üzere SEO ile çalışabilir veya yayınladığınız belirli kuralları izleyerek kendiniz öğrenebilirsiniz. Barındırılan bir WordPress.com blogu ve kendiliğinden barındırılan bir WordPress.org blogu ifade edildiğinde optimizasyon için farklı işlemler vardır. Bu makalede, bir WordPress Blogu’nu optimize etmek için SEO’nun nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

wordpress seo teknikleri

Widget’ları Ekleyerek Blogunuzu Optimize Edecek Anahtar Kelimeleri Keşfedin

Etiket bulutu, yayınlarınızın konularını tanımlayan bir anahtar kelime grubudur. Bu, insanların internette yayınınızı aramasını ve bulmasını kolaylaştırır. Bir gönderi yazdığınızda, “Yeni Gönderi Ekle” sayfasının altındaki yayınınıza etiketler ekleyin.

WordPress Temanızın Permalinks Kullandığından Emin Olun

Bu, blogunuzu güncellediğinizde bağlantıların değişmediği anlamına gelir. Gönderilerinizin URL’lerine bakarak kontrol edebilirsiniz. Blog adresinizi başlık veya “/% posttitle% /” izliyorsa, zaten permalinks kullanıyorsunuz demektir.

Blog Başlıklarınızın Başında En Popüler Anahtar Kelimelerinizi Kullanın

Google ve diğer İnternet arama motorları, başlıkların başındaki popüler anahtar kelimelerin sıklığına göre makaleleri sıralar. Başlıkları kısa, anahtar kelime dostu ve akılda kalıcı hale getirin.

Sosyal Medya Hesaplarınızı WordPress Blogunuza Bağlayın

WordPress.com’daki Twitter, Goodreads ve RSS linkleri widget’larını ekleyin veya WordPress.org adresinden eklentileri indirin. Blogunuza bağlantı sayısını artırmak için yeni blog makalelerinizi bu sosyal medya kanallarına gönderin.

Popüler Makalelerinizi Güncelleyin

Blogunuzu aktif tutmak ve okuyuculara istediklerini vermek için içeriği geliştirin. Yayını eski bir düzenleyerek ya da eski bir yayına geri bağlayan (veya yeniden yönlendiren) yeni bir gönderi ekleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR