Salı, Ocak 16, 2024
Ana SayfaOyunLate Shift Sistem Gereksinimleri 2021

Late Shift Sistem Gereksinimleri 2021

Late Shift sistem gereksinimleri için hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde hem Late Shift oyununu hem de FMV oyunlarının detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Late Shift Türkiye’de çok da yayın olmayan ancak daha sonra popülerliğini kesin olarak arttıracak FMV türünde ortaya çıkarılmış bir oyundur. Late Shift oyununu anlayabilmek için FMV türünün ne olduğunu öncelikle bilmek gerekir.

FMV oyun türü ne demektir?

Örneğin bir film izliyorsunuz. Bu filmin ortalama süresi 2 saattir ve siz hiçbir şekilde filme müdahale edemezsiniz ve daha sonradan tekrar izlediğiniz zaman film size yine aynı senaryoyu sunacaktır.

FMV oyun türünde ise yine bir film izliyorsunuz aslında ancak burada gidişata tamamen siz yön veriyorsunuz. Yapmış olduğunuz seçimler sayesinde filmdeki olaylar tamamen değişiyor. Bu tarz oyunlar özellikle de cep telefonlarında yapılmıştı ancak bu oyunlar sadece yazı üzerine devam ediyordu. Oyunlarda bir hikâye vardı ve oyuncunun seçmiş olduğu seçimlere göre hikâye devam ediyordu ancak bu hikâyeler tamamen yazı olduğu için çok geniş kitlelere hitap edemedi.

FMV oyun türünün ise yakın geleceğin en popüler oyun türü olabileceğini tahmin etmekteyiz.

Late Shift nasıl bir oyundur?

Late Shift aslında 2017’de çıkmış bir oyundur. Oyun şu anda steam üzerinde 21.00 TL’dir. Ayrıca oyuna Türkçe dili de resmi olarak eklendi. Yani oyuna giriş yaptığınız zaman yabancılık çekmeyeceksiniz. Hem arayüz hem de altyazı Türkçe olarak eklenmiş durumda olan Late Shift’e steam üzerinden ek paketler almanız da mümkündür.

Suç ve gerilim türünde olan bu oyunda bir soygun işine katılmaya zorlanan matematik öğrencisi Matt’in kendisini masum olarak kanıtlayabilme çabasını göreceğiz. Oyundaki tüm seçimleri oyuncular yapacağı için oyunun gidişatı da o yönde değişecek. Yani sizin seçimleriniz oyunun sonunu tamamen değiştirebilir veya oyunun ya da filmin istemediğiniz bir sonla bitmesine bile sebep olabilir.

Oyunun yazarı ise daha önce büyük bir başyapıt olan Sherlock Holmes’un 2009 yapımını yazmıştı. Oyunda sadece 5-10 tane değil toplamda 180’e yakın sizin kararınız sorulacak ve film bu şekilde ilerleyecek. Ayrıca film tamamen gerçek oyuncularla çekildiği için tamamen gerçek bir film izliyormuş gibi soluk almadan oynamaya devam edeceksiniz.

Oyunda örneğin size sorulacak olan soruya da hızlı bir şekilde yanıt vermeniz istenecektir. Böylece akıcılığın da kesilmemesi garanti altına alınmaktadır.

Late Shift sistem gereksinimleri nelerdir?

Oyun aslında bir film olduğu için herhangi yüksek özelliklere sahip olan bir bilgisayarınızın olmasına asla gerek yoktur. Bugün en kötü özelliklere sahip olan bilgisayarlarda bile rahatlıkla film izleyebilirsiniz. Bunun gibi düşünebilirsiniz.

Yine de steam üzerinde açıklanmış olan minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini belirtmekte fayda var.

Minimum sistem gereksinimleri:

 • Windows 7’nin tüm sürümlerine ek olarak bilgisayarın açılması için yeterli bir işlemci.
 • 1 GB üzeri RAM
 • Bilgisayarınızın açılmasını sağlayabilecek her türlü ekran kartı olabilir. Örneğin NVIDIA’nın GeForce serisinden GTX 260 ve üzeri, AMD’nin Radeon serisinden ise HD 5770 ve üzeri.
 • DirectX sürümü çok önemli olmasa da sürüm 11 olması önerilir.
 • 8 GB boş alan.

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • 64 bit olan herhangi bir işletim sistemi. Örneğin Windows 8.1, Windows 10.
 • 2 Ghz üzeri herhangi bir işlemci.
 • Ortalama 4 GB RAM.
 • NVIDIA’nın GeForce serisinden GTX 750 ve üzeri, AMD’nin Radeon serisinden ise HD 7000 ve üzeri.
 • DirectX sürümü çok önemli olmasa da sürüm 11 olması önerilir.
 • 8 GB boş alan.
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR