Salı, Ocak 16, 2024
Ana SayfaSağlıkPRP Kiti Nedir? Faydaları Var mı?

PRP Kiti Nedir? Faydaları Var mı?

Son yılların oldukça popüler olan PRP için ihtiyacınız olan PRP kiti, cilt ve saç bakımı ile tedavilerinde ihtiyaç duyulan uygulamalardan biridir. Saçlarınızın daha sağlıklı olmasına imkân verdiği gibi saç ve cilt sağlığı üzerinde önemli faydalar sağlayan PRP tedavisi, bir kimyasal tedavi yöntemi olmayıp aslında doğal kabul edilebilecek bir tedavi olarak öne çıkmaktadır.

PRP Tedavilerinde Hangi PRP Kiti Kullanılmalıdır?

Tedavi görecek kişiden alınmış olan kanın laboratuvar ortamında farklı sistemler kullanılma suretiyle ayrıştırılması ile birlikte platelet açısından zenginleştirilerek, hastada tedavinin hedeflendiği bölgeye tekrar enjekte edilmesiyle yapılan uygulamaya, PRP tedavisi denilmektedir.

Bu yöntem sadece saç tedavilerinde değil, farklı cilt tedavilerinde de kullanılmaktadır. Cilt yenilenmesi, ciltteki yara ve farklı izlerin geçmesi gibi amaçlarla da, sıklıkla tercih edilmektedir. Saçların daha güçlü olmasını sağlayan bu yöntem, aynı zamanda normal dökülmelerin dışında saç problemi olarak kabul edilecek saç dökülmelerinin engellenmesi amacıyla da daha yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Bunların dışında saç ekimi yapılan hastalar için, ekimin başarı oranını artırmaya ve daha sağlıklı olmasına yönelik şekillerde PRP ile saç ekimi uygulamaları da yaygınlaşmaya başlamıştır.

Tedavide Başarı İçin Kaliteli PRP Kit Kullanımı Önemlidir

Uygulanan tedavi yöntemi sonrasında, tedavi sonucundan memnun kalan birçok insan olduğu kadar, memnuniyet duymayan hasta sayısı da azımsanmayacak oranlara ulaşabilmektedir. Bunun en önemli nedeni, işlemin beklenen kalitede yapılamamış olmasıdır.

Yapılacak uygulamanın istenilen sonuca ulaşması için, tüm detaylarının iyi bir şekilde analiz edilmesi ve uygulama aşamasında da gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Bunun için kullanılacak prp kiti kalitesi, büyük bir öneme sahiptir. Doğru teknikler ve kaliteli PRP kit ile başarı oranı artırılmalı ve tedavi kalitesi kesinlikle yüksek tutulmalıdır.

PRP Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Saç için uygulanan tedavi yöntemleri, ortalama 4 ay kadar sürmektedir. Ancak bu süreç içerisinde, hastanın her 15 günde bir uygulamanın yapılması için kliniğe gitmesi gerekir. Bu periyotlarla yapılan uygulamanın süresi ise, en fazla 30 dakika sürmektedir.

Uygulama esnasında hasta acı hissetmezken, yapılan uygulamanın ardından aşırı güneş ışınlarına 24 saat boyunca fazla maruz kalmadan günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

  1. PRP tedavi süreci içerisinde trombosit sayısının çoğaltılması hedeflenir. Böylece zengin bir plazma oluşum süreci de başlatılmış olur. Bu uygulama neticesinde kök hücrelerin dolaylı olarak çalıştırılması sağlanarak; ciltte bir yenilenme ve onarım sürecinin başlanması sağlanmış olur. Esasında bu durumun oluşmasında platelet hücrelerinin zenginleşmesi de etkili olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR