Zarif Bilgiler

Kargalar Düşündüğünüzden Daha Akıllı

Kargalar Düşündüğünüzden Daha Akıllı
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Tarih boyunca insanlar bu kuşların zekasına hayret etmişlerdir. Çok zekiler, onları biraz ürpertici bulabiliriz. Kargalar, tüm kuş türleri arasında en büyük beyin beden oranına sahiptir, fakat bir karga beyni sadece bir insan parmağının büyüklüğündedir. Peki ne kadar akıllı olabilirler?
Kargaların zekası ile ilgili örneklerden önce kısa bir anekdot: 2004 yılında yapılan bir araştırma, kargaların Bonobo maymunlarından daha akıllı olduğunu ortaya çıkardı. Bu gerçek, onları insanlardan sonra en zeki yaratıklar haline getirmektedir.

İnsan Yüzlerini Tanıyorlar
Bir karga, bazı zamanlarda sizden daha akıllı olabilir çünkü bireysel olarak insan yüzlerini tanıyabilir.

Diğer Kargalar Hakkında Konuşurlar
Kargalar karmaşık bilgileri diğer kargalarla paylaşır. Yapılan araştırmalara göre, şiddetin yoğunluğu, ritmi ve süresi olası bir dilin temelini oluşturuyor gibi görünüyor. Aynı zamanda, derin bir melodi repertuarına sahiptir.

Araçları Kullanıyor ve Sorunları Çözüyorlar
Kargalar ustaca araçlar üretebilir. Çubukları mızrak ve kanca olarak kullanmanın yanı sıra, kargalar daha önce hiç telle karşılaşmamış olsalar bile alet yapmak için teli bükebiliyor.

Yeni Durumlara Uyum Sağlıyor
Kargalar insan dünyasında hayata adapte olmuştur. Ne yaptığımızı izliyor ve bizden öğreniyorlar.

Et Yiyorlar
Kargalar memeliler, amfibiler, sürüngenler, yumurtalar ve kartallar gibi küçük hayvanları yerler. Ayrıca böcek, tohum, tane, fındık, meyve, böcek olmayan eklembacaklılar, yumuşakçalar, solucanlar ve hatta diğer kuşları da yerler.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Gözaltı Morluklarını Gidermenin Kolay Yolları

Kozmatik sorunlardan birisi olan gözaltı morlukları insanların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemekte olup, mutsuz olmalarına neden olmaktadır. Gözaltı morlukları kişilerin sürekli...

Kapat