Pazar, Eylül 4, 2022
Ana SayfaWebFacebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatmak

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatmak

Son 10 yılda sosyal medya siteleri arasında Facebook en iyi sosyal paylaşım platformu oldu. Kişiler, gruplar arası iletişim ve etkileşimlerden oluşan içerik, profiller, görüşler, fotoğraflar, deneyimler, sesler ve videolar paylaşmak için kullanılmaktadır. Fakat günümüzde insanlar Facebook’ta kendilerini güvende hissetmiyorlar, bu yüzden genellikle kalıcı veya geçici olan Facebook hesaplarını devre dışı bırakıyorlar.

Facebook’u tekrar kullanmayacaksanız, Facebook hesabınızdan kurtulmanın kalıcı bir yolu var. Bunu yaparsanız tüm bilgileriniz Facebook’tan kalıcı olarak silinecektir. Unutmayın ki, silinmiş hesabınızı kurtarmak isterseniz bunun geri dönüşü yoktur. Bu yazıda temel olarak bir Facebook hesabını kalıcı olarak nasıl sileceğimiz hakkında bilgiler paylaşacağız.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek

Facebook hesabınızdan kurtulmanın 2 yolu vardır. Biri geçici ve diğeri kalıcı kapatmaktır. Bu aşamada, hesabınızı yedeklemeniz önemlidir, çünkü hesabınızı sildikten sonra, veriler sonsuza dek silinir. Kaybolan verileri geri yükleyemezsiniz. Bu nedenle ileride kullanmak üzere kaydetmek isterseniz, verilerinizi bu şekilde kaydedebilirsiniz.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için, önce “Genel hesap ayarları” > “Facebook verilerinizin bir kopyasını indirin” bağlantısı ile verilerinizi kaydedin. Genellikle e-posta ile indirme linki verilir. Tüm konuşmalarınızın ve gönderilerinizin yerel kopyasını kaydetmeyi tamamladıktan sonra, artık Facebook hesabını silebilirsiniz. 

  • Facebook sayfanızın sağ üst köşesindeki kısımdan “Ayarlar sayfası”na gidin.
  • Sayfanın solundaki sütunda bulunan “Uygulamalar”a tıklayın.
  • Orada Facebook hesabınıza bağlı tüm uygulamaları, eklentileri ve web sitelerini göreceksiniz. Orada düzenle düğmesini tıklayın.
  • Tüm platformlara erişimi devre dışı bıraktığınızda. Kaldır düğmesine tıklayın ve ardından onaylamayı “onayla” butonuna tıklayarak yapın.
  • Açılır menüde bulunan yardım menüsünü tıklayın ve “hesabı kalıcı sil” şeklinde arayın.
  • Bundan sonra “bize bildir” adlı bir link alacaksınız. Bu linke tıklayın.
  • “Hesabımı sil”e tıklayın ve onaylayın.

Facebook hesabı kalıcı olarak silmek hafta sürecek. Facebook bu süreçte tüm verileri 14 gün boyunca tutacaktır. Fikrinizi değiştirirseniz, hesabınızı 2 hafta içinde yeniden etkinleştirebilirsiniz. İki hafta içerisinde girmezseniz, hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR