Perşembe, Eylül 1, 2022
Ana SayfaWebSınırsız - limitsiz google drive hesabı almanın yolu! Alan sıkıntısı çekmeyin.

Sınırsız – limitsiz google drive hesabı almanın yolu! Alan sıkıntısı çekmeyin.

Ben 4999 GB dedim ama limitim o kadar değil 🙁 Aslında benim Drive hesabımın bir limiti yok.. yani sınırsız limit ile kullanıyorum (: 

 Bunun için ayda binlerce dolar mı ödüyorum? Hayır. 

Merak ediyorsan bedavaya sınırsız bir Google Drive hesabını nasıl açıyorum anlatayım, öncelikle öğrenci olman gerekiyor, çünkü öğrenciler modern dünyada kayırılan, daha az ücret talep edilen ve hatta bazı firmaların ücretsiz hizmet verdiği topluluklardır, ve biz bunu kullanacağız. (:  

Öncelikle okuduğun üniversitenin sana tahsis ettiği bir edu.tr mail adresi yoksa bunu temin ediyorsun, öğrenci işleri veya üniversitenin sitesi sana bu konuda yardımcı olabilir. Bu mail adresi ile Gmail’e giriş yapıyorsun sonrasında Google Drive hesabını geçiş yaptığında sınırsız bir kullanım hakkın olduğunu göreceksin (: Artık sınırsız yükleme/indirme yapabileceğin bir bulut hesabın var.. 

Bence ödediğin harç bedelinin karşılığını bir şekilde alman gerekiyor, Açıköğretim bile okuyor olsan bu hizmetten faydalanabiliyorsun. 

Giriş yaptığında seni aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor, sol üst köşede okulunun logosu ve gördüğün gibi bir limit ibaresi yok sınırsız dosya yüklemene/indirmene izin veriliyor. 

 Ama dikkat etmen gereken bir şey var film, warez gibi içerikleri yükleyip bunu insanlarla paylaşırsan mesela forumlarda,sosyal medyada, şikayet gelebilir ve hesabın süresiz kapatılabilir.  

Ben sadece kendim için kullanıyorum, dikkat etmen gereken diğer bir husus ise üniversite hayatın bittikten sonra verilerini kaybetme ihtimalin, bazı üniversiteler bildirim yaparak Google Drive hizmetinin sonlandırılmasını talep edebiliyor. Her ihtimale karşı senin için hayati öneme sahip dosyaları, mesela telefon yedeklerini normal bir drive hesabında tut böylesi daha güvenli olacaktır. Yapamadığın bir şey olursa yorum yaz yardımcı olurum (:  

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR