Zarif Bilgiler

Günümüzü kolaylaştıran pratik bilgiler

Günümüzü kolaylaştıran pratik bilgiler
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Hayat herkes için eşit şartlar sunmuyor, ama eldeki imkanlar iyi değerlendirilebilirse mevcut şartlar bence çok daha iyileştirilebilir. Ben size hayatta kendim için uyguladığım bazı pratik yöntemlerle hayatımı nasıl kolaylaştırdığımı anlatacağım. Hatta bunu bir seri haline getirip devam da ettirebilirim. Bunların bazıları belki daha önce duyduğun veya ailende arkadaşında gördüğün şeyler olacak, ama emin ol yeni şeyler de göreceksin (:

Hadi Başlayalım..

 

Akşam aç karnına alışveriş yaptım, ve 2 kilo muz aldım doğal olarak aynı akşam bitmedi ve kaldı, ertesi gün de tüketebilmek için saplarına streç film sararım böylece tazeliğini korur.

 

 

 

Bazen gereğinden fazla yol tepiyorum ve o bazen dediğim dönem yaz aylarına denk geliyorsa güzel ayaklarım isyan edip terleyebiliyor, bence sana da oluyordur. Bunun çözümü çok basit karbonatı da deneyebilirsin ama poşet çay kesinlikle hayat kurtarıyor. Akşam eve geldikten sonra ayakkabılarımın için poşet çay koyup terin içinde demlenmesini, hayır ayakkabımın dinlenmesini bekliyorum (:

 

El becerisi gerektiren işlerde maharetliyim ama çivi çakarken çekici parmağıma vurmak çok canımı yakıyor, ne kadar maharetli olsanda bir anlık kaza işte oluveriyor. Ama bunun da bir çözümü var kıymetli parmaklarımın acımaması için çiviyi en sevdiğim taraklardan biri ile tutuyorum (:

 

 

 

O gün sakarlığım üstümdeyse, ve ben su içtiğim bardağı kırdıysam hanımdan fırça yemeden ortalığı temizlemem gerekiyordur. Tabi bunu yaparken parmaklarımı da kesmemeliyim. (: Küçük parçalar için bant veya hafif ıslatılmış kağıt havlu kullanabilirim, eğer cam parçacıkları çok minik değilse elektrikli süpürgenin ucuna en sevmediğim çorabımı geçirip biraz delikten içeri salarak kırıkları çekebilirim. Patatesi zamsız aldıysam eğer ,bir tanesini feda edip ortadan keserek kırıkların üstüne bastırıp da toplamam mümkün olacaktır (:

Dikkatli olun ve devamı için takipte kalın..

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Thy Teknik başvurusu, sınavı ve işe alım süreci

Daha önce Bakım Operasyon ve Destek Personeli iş ilanına başvuranlar için mail ve sms ile sınav gününü haber vermişlerdi. Sınavda 45 yetenek,...

Kapat