Zarif Bilgiler

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Tatil Yerleri

15.11.2018
70
İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Tatil Yerleri

Konu İçeriği Haritası

Yıldızlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

Tahmin ediyorum ki çoğu kişi tatil planlamasını yapmak için havaların ısınmasını bekliyor ama bu demek değil ki yalnızca yazın tatil yapılır. Hayır, havanın güzel olduğu hafta sonun da ya da kışın yapılacak tatil bölgeleri konusunda güzel tercihler yapabilirsiniz. Peki, İstanbul’da otuyorsunuz ve hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz küçükte olsa bir kaçamak yapabileceğiniz yerlerin nerede olduğunu merak ediyor musunuz?

Ağva

Ağva

Ağva, İstanbul’a yaklaşık olarak 100 km uzaklıktadır ve kalabalık şehir hayatından sıkıldığınız andan itibaren direk kendinizi atmanız gereken sakin bir yerdir. Özellikle de yaz mevsiminde burada olmak size çok iyi gelecektir. Güzel koyları ve doğasıyla yalnız başınıza ya da sevdiğinizle gidebileceğiniz mükemmel bir yer diyebiliriz. Eskiden burası yazlık olarak tercih edilirdi ancak son zamanlarda kışında insanlar tercih etmeye başladılar.

Kandıra

Kandıra

İstanbul’dan kısa süreliğine uzaklaşmak isteyenler için güzel bir tercih. Yaklaşık olarak 1,5 saatlik bir süre sonrasında Kandıra’ya varıyorsunuz. Burası Kocaeli’nin bir ilçesi ve doğa sevenler için iyi bir tercih. Özellikle de hafta sonlarında 1–2 günde olsun sakinliğe ve huzura ihtiyacım var diyorsanız sizin için güzel bir tercih olabilir.

Kilyos

Kilyos

İstanbul’dan uzaklaşmak istiyorsanız genellikle sakin bir ortama ihtiyacınız var. Bunun içinde doğanın ve denizin tadını çıkarmak istiyorsanız Kilyos sizin için güzel bir yer. İstanbul’ a bağlı olan bu ilçenin eski ismi Kum köy’dür. Köyün içerisinde restoranlar, çay bahçeleri ve ailecek piknik yapabileceğiniz güzel ve sakin yerler var.  Geldiğiniz zaman Kilyos kalesini de ziyaret edebilirsiniz.

Kıyıköy

Kıyıköy

Kırıkkale’nin bir ilçesi olan Kıyıköy günübirlik ziyaretiniz için tercih edebileceğiniz çok güzel hafta sonu mekânlarına ev sahipliği yapıyor. Burası için bir tanımlama yapacak olursak şirin güzel bir balıkçı köyü denilebilir.

Riva

Riva

Beykoz’ a bağlı olan Riva güzel bir yerleşim bölgesi olarak biliniyor. Bahar aylarında geldiğiniz zaman keyifli manzaralara da şahit olabilirsiniz. Bir tekne kiralayarak gezmek size iyi gelebilir.

Yukarıda İstanbul’ a yakın olan tatil yerleri hakkında birkaç başlık belirttik. Özellikle de hafta sonunu iyi değerlendirmek istiyorum diyorsanız iyi tercih olabilir.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zekai dedi ki:

    İstanbul yaşanması zor bir metropol ve kısa tatillere herkesin ihtiyacı oluyor. Özellikle yakın mesafedeki yerler bir nefes almak adına oldukça revaçta. Bu nedenle kısa ama özlü biçimde verilen bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Teşekkürler.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Yılbaşına Yalnız Gireceklere Öneriler
Yılbaşına Yalnız Gireceklere Öneriler

Yoksa sizde mi yılbaşına yalnız girmeyi tercih edenlerdensiniz yoksa yalnızlık sizi mi tercih etti. Bize sorarsanız hiç kimsenin bu özel...

Kapat