Zarif Bilgiler

Blogger’ın Avantajları ve Dezavantajları

30.11.2018
72
Blogger’ın Avantajları ve Dezavantajları
Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda blogger yani blogspot hakkında bilgi vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere Google tarafından verilen bu hizmette; ücretsiz olarak, 15 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı elde edebilir ve web sitenizi oluşturabilirsiniz.  Eğer yeni iseniz ve ilk blogunuzu açıyorsanız, Blogspot’u seçmenizi tavsiye ederim. Çünkü herhangi bir barındırma veya alan adı için ödeme yapmanız gerekmiyor. Sadece Google hesabı kullanarak giriş yapın, blogger kısmına giriş yapın ve bir blog oluşturun. İşlem bu kadar basit. Peki avantajları nelerdir?

Blogger Avantajları

 • Blogger herkes için ücretsiz barındırma alanı sağlar. Her Google hesabında 15 GB ücretsiz yer alabilirsiniz.
 • Ücretsiz bir alt alan tabanlı blog alacaksınız, her Gmail’e 100’e kadar web sitesi oluşturabilirsiniz. Alt alan tabanlı siteniz, siteadresi.blogspot.com gibi olacaktır. 
 • Ücretsiz HTTPS hizmeti vermektedir. SEO’yu güçlendirmeye ve tüm blogunuzu hackerlardan korumaya yardımcı olur. 
 • Özel bir alan adı satın alıp, blogspot blogunuza ekleyerek kendi domaininiz üzerinden yayın yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Blogspot kullanıcıları için varsayılan şablonlara sahiptir. Ancak, sınırsız ücretsiz blogger şablonlarını yükleyebilir ve blogunuzu canlı bir hale getirebilirsiniz.
 • Blogunuzda Adsense kullanarak para kazanabilirsiniz. Adsense reklamlarınızı koyun ve bugün para kazanmaya başlayın. Ancak, spam bloglarından kaçınmalısınız ve Adsense’in engellenmesine neden olabilir. 

Blogger Dezavantajı

 • Google’ın hizmetleri olmasından ötürü burada HTTPS gibi bazı ücretsiz SEO avantajları elde edersiniz. Ama blogcu için SEO eklentisi yok malesef. 
 • Özel SEO etiketleri kullanarak el ile her şeyi yapmanız gerekir. Önemli zamanlarını boşa harcamanıza neden olabilir.
 • WordPress, blog oluşturma deneyimini artırmak için sınırsız ve ücretsiz eklentilere sahiptir. Ancak bloggerda bu yok. 
 • Site urllerinizin uzun URL biçiminde olduğunu göreceksiniz. Çünkü URL’de yayınlanan yıl ve ayı otomatik ekliyor.

Sizin de bu konuda söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bildirebilirsiniz!

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Akif Dora dedi ki:

  Gayet güzel, açıklayıcı ve sade bir yazı olmuş ellerinize sağlık, teşekkürler

 2. Mecit YILMAZ dedi ki:

  Merhaba,
  Hazırladığınız bu güzel içerik için öncelikle sizleri tebrik ederim. Bende ilk kamp ve gezi hakkında içerik yazmaya blogger üzerinden başlamıştım. Ama daha da kendimi geliştirip wordpress alt yapısına geçtim. Blogger yeni başlayanlar için efsane bir seçenek olabilir.

 3. Can Yücel dedi ki:

  Bana kalırsa blogspotun en kötü özelliği tasarımsal ve altyapısal olarak çok fazla işlem yapamamamız. Kafamda bir iki özellik var ama aylardır beceremedim yapmayı. İnternette kaynak da bulamıyorum.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
En Kolay Sakal Çıkarma Yöntemleri
En Kolay Sakal Çıkarma Yöntemleri

Köselik erkeklerde genetik nedenlerden sonra oluşan bir durumdur. Ancak yalnız genetik nedenler değil daha farklı nedenleri de olabilir. Örneğin testosteron...

Kapat