Pazartesi, Eylül 5, 2022
Ana Sayfaİlgimi çekenlerEn Kolay Sakal Çıkarma Yöntemleri

En Kolay Sakal Çıkarma Yöntemleri

Köselik erkeklerde genetik nedenlerden sonra oluşan bir durumdur. Ancak yalnız genetik nedenler değil daha farklı nedenleri de olabilir. Örneğin testosteron eksikliğinden meydana gelebilir ya da sakal kıran hastalığı bir neden olabilir. Bir erkekte 17 yaşına kadar olan süre içerisinde sakal çıkmaması köselik olarak değerlendirilemez ancak 20 yaşına kadar sakal çıkmıyor ya da seyrek çıkıyorsa bu durumda bir köselik hastalığı görülebilir. Peki, böyle bir durumla karşılaşan erkekler neler yapabilirler? Bazı bilinen yanlışlar var ki onların yeni sakal çıkmasını sağlamak için etkili olmayacağını hatta hiç işe yaramayacağını söyleyebiliriz. Eğer ki cildinizde küçük tüyler varsa onların artmasını sağlamak için uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler ise aşağıdaki gibidir.

Badem Yağı Sürmek

Yüzünüze badem yağı sürerseniz yeni sakallar çıkmaz ancak var olan sakallarında biraz daha canlanmış olduğunu görebilirsiniz. Üstelik badem yağı sakala parlaklık vereceğinden dolayı güzel bir görünüm sağlar.

En Kolay Sakal Çıkarma Yöntemleri
En Kolay Sakal Çıkarma Yöntemleri

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı sakal çıkarmak için etkilidir. Ancak bunu bir karışım haline çevirmelisiniz. Hindistan cevizi yağı, biberiye yağını karıştırıp sakalınızın çıkmasını istediğiniz bölgeye sürün ve 15 dakika kadar bekleyin sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sarımsak Sürmek

Sakal Çıkarma Yöntemleri
Sakal Çıkarma Yöntemleri

Yüzünüze sarımsak sürdüğünüz zaman öncelikli olarak bunun yeni sakal çıkarmayacağını bilmelisiniz. Bunun içinde jilet vurmanız yerinde olacaktır. Örneğin yeni çıkan tüyleriniz varsa bunları jiletle kesin daha sonrasında ise yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın ve yüzünüzde buz gezdirdikten sonra bir diş sarımsağı döverek yüzünüzde gezdirin ancak onu çok fazla süre gezdirmemelisiniz çünkü cildinizi tahriş edebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada bir kez yaparsanız yeterli olacaktır.

Jilet Vurmak

En Kolay Sakal Çıkarma
En Kolay Sakal Çıkarma

Bazıları yüzünde sakal çıkacağına inandığı için çok sık jiletle tıraş olurlar. Ancak bunun yüzünüzü tahriş etmekten başka bir işe yaramayacağını söyleyebiliriz. Bunun içinde belli aralıklarla tıraş olmalısınız. Sakalınızı keserken ise yukarıdan aşağıya doğru yaparsanız ters dönen bir kıla da neden olmazsınız. Düzensiz çıkan sakal size zarar verecektir. Üstelik yüzünüzde minik zararlarda oluşturabilir.

Yukarıda erkeklerin yüzünde sakal çıkmasını kolaylaştıracak olan birkaç başlık belirttik. Ancak bunların dışında da olduğunu söyleyelim.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR