Perşembe, Eylül 8, 2022
Ana SayfaSağlıkBakın Yoga Kanseri Nasıl Önlüyor

Bakın Yoga Kanseri Nasıl Önlüyor

Yoga binlerce yıldır uzak doğudan yayılarak, son birkaç yüzyılda Batı dünyasında anlaşılmaya biraz daha yaklaşılan, gizemlerle dolu fiziksel ve zihinsel uygulamaları içerir. Bu uygulamalar, dışarıdan bakıldığında -özellikle yoga hareketlerinden söz ediyoruz- biraz daha keskinleştirilmiş hareketlerden oluşuyor ama bunun altında daha derin bir felsefe var. İnsanın fiziksel ve ruhsal yapısını bir arada ele alan, pozitif bilimle çelişmeyen ama ondan daha ileride olan bir öğretidir yoga…

Şu an dünyada yaşamını devam ettiren ve internet sayesinde videolarına erişebildiğimiz, gerçek yogilerden biri olan Sadhguru, hemen hemen her konuda altın değerinde bilgiler veriyor. Bu bilgenin kanseri önlemek hakkında verdiği bilgileri derlemek ve siz değerli okurlarımızla bunu paylaşmak istedik. Verilen öğütleri yerine getirip getirmemek size kalmıştır. Ancak Sadhguru binlerce yıldır uygulanagelen bu tekniği uygulayan binlerce yogiden biridir ve bu yogilerin hiçbir kanser hastalığına yakalanmamıştır.

Sadhguru kanseri önlemek hakkında ne diyor?

Kanser hücrelerini, haydut oluşumlara benzeten Yogi, vücudumuzu oluşturan tüm hücrelerin, aslında bizim ve kendi hayatlarını idame etmeye odaklı olduklarının altını çiziyor. Haydut hücrelerin ise ( kanser hücreleri) kısa yoldan üremek ve çoğalmak gibi bir programa sahipler ve her insanın vücudunda yaşamaktadırlar. Ancak bağışıklık sistemi, onları sağlıklı insanlar için, hapiste tutuyor ve güçlü bir otoritesi var. Yani sağlıklı insanda haydut hücreler çoğalacak üreyecek veya organize olacak alan bulamıyorlar. Ta ki bağışıklık sistemi çökmeye başlayınca, işte o zaman özgürlüklerini ilan ederek,  yayılma alanı buluyorlar. Diğer hücrelerden 27 kat daha fazla besin tüketen bu kanser hücrelerinin, bağışıklık sisteminin açıklarından faydalanıp bir noktada organize olmalarına yol açan nedir?  Bu hücrelerin, normal hücrelerden 27 kat daha fazla beslendiklerini söylüyor ve her tür şeyi tükettiklerini ilave ediyor. Eğer bir insan saat başı sürekli yemek yerse, sağlıksız besinler tüketirse, bu hücrelere destek veriyor demektir. Ancak sağlıklı beslendiğinde ve öğün aralarına 8 saat zaman koyduğunda ( bazı yogiler için 16 saat ara ) kanser hücreleri aç kalıyor ve ölüyorlar.  Bu nokta en can alıcı noktadır.  Kanseri önlemek için, öğün aralarına en az 8 saat koymak, sağlıklı beslenmek ve tabi zararlı içecekleri –sigara, alkol, uyuşturucu – kullanmamak yeterlidir. Egzersiz de yapılırsa, yoga hareketleri tercih edilmelidir. Bu hareketlerin asıl işlevi,  trilyonlarca hücreden oluşan insan organizmasının, yeterli kan alamayan derinlerde kalmış hücrelerine daha fazla kan göndermektir. Yoga egzersizleri  ( Hatha yoga) bu işe yararlar.

Önceki İçerikZarif Giyinme Önerileri
Sonraki İçerikEn Zarif Saç Modelleri
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR