Pazar, Eylül 4, 2022
Ana SayfaHayata dairArtık Korkmuyorum Çünkü Teknoloji Var! Akıllı Çocuk Güvenlik Saati

Artık Korkmuyorum Çünkü Teknoloji Var! Akıllı Çocuk Güvenlik Saati

Eskiden çok korkuyordum, haberler malum kaybolan kaçırılan çocuklar ve diğer bir dünya olumsuz şey… Bunların hepsi eşim ve sevdiklerim için beni endişelendiriyordu. Nasıl bir çözümü var derken internette yer bilgisi paylaşabilen saatler olduğunu gördüm.

Çocuk Güvenlik Saati diye bir ürün buldum, SIM kart ile çalıştığı için kolaylıkla takip sağlanabiliyor. İnternette bulabilirsiniz alternatifleri de çok olduğu için direkt bir markaya yönlendirmek istemiyorum. Toplamda şimdilik 2 tane sipariş ettim, birini küçük kardeşime takması için verdim diğerini de eşime çantasında taşıması için, biraz oyuncak gibi durduğundan dolayı eşim takmak istemedi (:

Konum takibinden tutun herhangi bir acil durumda hızlı aramaya kadar pek çok özelliği var, detaylı özellikleri;

Firmanın kendi geliştirdiği bir uygulama var bunu telefonuma kurdum, şimdi örneğin eşim mesaiye kaldığında taksiye bindiğinde geldiği güzergahı bile takip edebiliyorum.

 

Küçük kardeşim okuldayken onu izleyebiliyor hatta düştüğünde bir şey olduğunda anında ulaşabiliyorum. Birçok özelliği bulunuyor açıkçası bu içimi rahatlatmak için yetti şimdi eşim geç saatte nasıl gelecek kardeşim okulda mı? Bu soruları sormuyorum çünkü cevabı elimin altında. Kardeşim ve eşim kısa sürede cihaza adapte oldu rahat bir şekilde kullanabiliyorlar.

Teknolojiyi keşke daha fazla böyle konularda kullanabilsek ve çocuklar zarar görmese veya daha güzeli ne biliyor musun? Teknolojiyi bu amaçlar için kullanmaya hiç ihtiyaç duymasak.

Kayıplarda ilk birkaç saat çok önemli olay daha sıcakken bir şekilde lokasyon bilgisine ulaşabilmek hayati öneme sahip, saat dışarıdan bakıldığında normal bir aksesuar gibi göründüğü için art niyetli kişiler de fark edemeyecektir. Sizlere tavsiyem bir tane alıp kullanmaya başlayın.

Alternatifleri dediğim gibi çok Aliexpress’ten doların bu haline rağmen daha ucuza emsallerini bulabilirsiniz ama SIM kart takılacağı için IMEI sorunu yaşarsınız, mobil uygulama olarak çalışanları var onda da telefon şarjının bitmesi çok riskli bu yüzden saat olarak kullarım en mantıklısı olarak görünüyor.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

  1. Çok güzel bir sistem. Her çocuklu ailenin kullanması gerekli bence, ama aklıma direk şu geldi şarj yada batarya süresi ne kadar gidiyor. Oldukça uzun gidiyorsa süper eşsiz bir alet.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR