Perşembe, Eylül 1, 2022
Ana SayfaTelefonTelefonda Video Nasıl Gif Yapılır?

Telefonda Video Nasıl Gif Yapılır?

GIF, internet üzerinden paylaşılan popüler medya dosyalarından biridir. GIF’ler, çok fazla yer kaplamayan video dosyalarının kısa versiyonu gibidir. GIF’ler, küçük boyutları ve ayrıntılı içerik sunması nedeniyle internette popüler olmuştur. Peki siz de kendi videolarınızı GIF haline getirmek isterseniz ne yapmanız gerekir? Video nasıl gif yapılır?

Videoları GIF yapmak için ilk olarak önereceğim uygulama, Camera MX adlı uygulamadır. En popüler GIF Android uygulaması ve güvenilir Android kameralarından biridir. Çünkü, her şeyden önce, bu bir kamera uygulamasıdır, bu yüzden bir kameranın tüm özelliklerine sahiptir.

Yüksek çözünürlüklü GIF’ler oluşturmak için önerdiğim uygulama Footej Camera‘dır. Android’in kamera 2 API’sini, RAW formatını, manuel ISO kullanması gibi özelliklere sahiptir. Bu özellikler cihazınız tarafından destekleniyorsa bu uygulama alternatif bir gif oluşturma programı aratmaz.

Animasyonlu GIF’ler oluşturmak istiyorsanız, en uygun uygulama “Gif Me! Camera – GIF makerdir. Gerçek zamanlı filtreler uygulayabileceğiniz, yavaş hareket eden videolar hazırlayabileceğiniz bir çok hoş özelliklere sahip bu uygulamayı kullanarak herhangi bir sosyal medyaya doğrudan paylaşım yapabilirsiniz.

Burada belirtilen tüm uygulamalar Google Play Store’da kolayca bulunabilir. GIF Maker, son derece tavsiye edeceğim uygulamadır. İkinci olarak Giphy kam boyutu ile esnek iseniz oldukça iyidir. Gif Me de, iyi bir GIF editörüdür ve amacına hizmet eder. Sizin hangisine ihtiyacınız varsa, onu kullanmanızı öneririm.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR