Zarif Bilgiler

Google’dan Herkese 300 USD! 2 Ay Ücretsiz VDS

26.09.2018
84
Google’dan Herkese 300 USD! 2 Ay Ücretsiz VDS
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Geliştirici arkadaşların çok fazla işine yaracak bir hizmet olduğu için paylaşma gereği duydum. Bu kampanya ilk defa üye olarak doğrulama yapan kullanıcılara verilen bir test süresi, peki bu ne işe yarıyor?

Örneğin bir projeniz var, API Server için para harcamak istemiyorsunuz, test sürecinde hatta proje canlıya çıktığında bile ücretsiz verilen bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Bunun dışında VDS ihtiyacınızı da bu servis ile karşılamanız mümkün, verilen 300 USD sizi yaklaşık 2 ay rahat bir şekilde götürüyor. Test bakiyesi tamamlandığında sizden onay alınmadan bir ödeme çekilmiyor ama sanal kart kullanmakta fayda var.

Nasıl Yapılıyor?

Gmail hesabımız ile aşağıdaki linke giderek bilgileri dolduruyoruz. https://console.cloud.google.com/getting-started

Kayıt işleminde sizden kart bilgisi de talep ediyor, aslında bu bir doğrulama için gerekli. Bilgilerini girdiğiniz karttan 1USD bakiye çekiliyor ve iade ediliyor.

Üyelik işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra sol menüden Compute Engine sayfasına gidiyoruz ve VM Instances’i seçiyoruz.

Create Instance yazan yere tıkladığımızda Server ayarlarını yapabileceğimiz bir yer geliyor buradaki bilgileri dolduruyoruz.

En aşağıdan Create’e tıkla ve biliyorum sabrın tükeniyor ama az kaldı (:

Şimdi VDS oluştu, şifre oluştur de ve gelen şifreyi bir yere not et, ve bitiyor…

External IP bölümünden VDS IP’ni de aynı şekilde not et, nihayet bağlanmaya hazır hale geldi.

Uzak masaüstünü aç not ettiğin bilgiler ile giriş yap ve sonuç başarılı VDS hazır…

Hızı falan nasıl dersen bence iyi, onu da aşağıya bırakıyorum umarım faydalı olmuştur.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Memurluk Yolu Bekleyenler 7 Ekim 2018 KPSS Sınavı

Nasılsınız? (: Bu sene KPSS sınavlarının sonuncusu olan sınav Orta öğretim mezunları için 7 Ekim’de yapılacak. Her ne kadar alımlar...

Kapat