Cuma, Eylül 2, 2022
Ana SayfaHayata dairMemurluk Yolu Bekleyenler 7 Ekim 2018 KPSS Sınavı

Memurluk Yolu Bekleyenler 7 Ekim 2018 KPSS Sınavı

Nasılsınız? (:

Bu sene KPSS sınavlarının sonuncusu olan sınav Orta öğretim mezunları için 7 Ekim’de yapılacak. Her ne kadar alımlar çok az olsa da bir umudun peşinde koşuyor herkes, umarım hedefinize ulaşırsınız.

Size faydası dokunacak birkaç bilgi vermek istiyorum. Öncelikle 15 dakika kuralı kalktı ama buna güvenip son dakika yetişirim diye hesap yapmayın ben hep sınavdan 1 saat önce okulda bekliyordum size de bunu tavsiye ederim stresi çok azaltıyor.

Girişte son yıllarda daha dikkatli arama yapıyorlar benim tavsiye ambalajı sökülmüş bir su ve cüzdanın olsun üstünde telefon falan eve bırak hepsini sınav zaten kaç saat sürüyor ki? Sınav giriş belgeni en geç 6 Ekim akşamına kadar hazır et, yoksa sabah açık kırtasiye bulamayabilirsin.

Akşam erken yat sabah dinç kalk ve hatta mümkünse çıkmadan duş al, iyice kurulan rüzgâr yiyip başını ağrıtma (:

Yolda giderken rahat ol arkana yaslan, burnundan nefes al derin bir nefes al, göğsün değil karın boşluğun şişsin ve her nefes en az 4-5 saniye sürsün.

Aldığın nefes içeride, şimdi onu 3-5 saniye tut ve yavaşça üfleyerek 7 saniyede nefesini ver. Bunu birkaç kere tekrar et faydası olacaktır. Sınav salonuna girmeden bir lavaboya uğra sınavda sıkışıp panik yapma yazık olur, kaç yıllık emeğin var sonuçta.

Açık söylemek gerekirse zor bir sınav, katılım aşırı derecede ve alımlar minimum gerçekten çok çalıştıysan tam puan alıp bir yere yerleşebilirsin emin ol altı çok kurtarmıyor.

Kendine güven, başkalarının panik haline takılma o onun sorunu, seni etkilemesine izin verme, ayrıca bu sınavın hayatta gireceğin son sınav olmadığını bil kendini rahatlat, gerilme.

Sınavdan çıktığında sonuçların açıklanması için epey bir bekleme süren olacak. Sınavın sonuçlarını ÖSYM yaklaşık 1 ay sonra 7 Kasım’da duyuracak. Şimdiden başarılar…

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR