Zarif Bilgiler

Vanilya Yağının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

05.11.2018
58
Vanilya Yağının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Vanilya yağı, vanilya çekirdeklerinden yapılan bir yağdır. Vanilya bitkisi genellikle Meksika ve Cava Adasında yetişir. Vanilya ve vanilya yağı pasta ve kek yapımında da kullanılır. Vanilyanın aroması ve kokusu herkesi büyüler. Vanilya yağının cildimiz ve saçımız üzerinde de oldukça fazla faydaları vardır.

Vanilya yağı cildimizi nemlendirmesinin yanı sırı cildimizi besleyici bir özelliğe de sahiptir. Cildimize oluşan sivilcelerin geçmesini sağlar. Cildi pürüzlü olan kişiler tarafından vanilya yağı kullanıldığında ciltteki pürüzleri yok ettiği görülmüştür. Vanilya yağı kullanmak yaşlılık belirtilerinin oluşmasını yavaşlatır. Vanilya yağının ciltte oluşan kırışıkları giderici bir etkisi de vardır. Vanilya yağı iltihaplı yaraları olan kişilerin tedavisinde iyileştirici bir etkiye sahiptir. Vanilya kokusu çeşitli kozmetik ürünlerde de kullanılır. Vanilya parfümü sıktığımızda yanımıza sivrisineklerin gelmesini engeller. Vanilya yağı kullanarak saçlarımızın güzel kokmasını sağlarız. Vanilya yağını saçımıza uyguladığımız zaman saçlarımız daha yumuşak bir görünüme sahip olur. Vanilya yağının saçlarımızın daha hızlı uzaması üzerinde de olumlu etkileri vardır. Sinirli olduğumuz zamanlarda vanilya yağını vücudumuza sürdüğümüzde sakinleşmemize yardım eder.

Vanilya Yağı Faydası Nedir?

 • Vanilya yağının kokusu mutluluk hormonu salgılamamıza sebep olur.
 • Vanilya yağı ateş düşürücü bir etkiye de sahiptir.
 • Vanilya yağı kullanmak vücudumuzda kanser hücrelerinin oluşmasını engeller.
 • Vanilya yağının doğal bir afrodizyak etkisi vardır.
 • Erkeklerin yaşadığı iktidarsızlık sorunu üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.
 • Vanilya yağı kullanmak cinsel gücü arttırır.
 • Vanilya yağının içerisinde bulundurduğu bazı maddelerden dolayı vücudumuzdaki iltihapları azaltır.
 • Adet döneminde ağrı çeken bayanların ağrılarının azalmasına sebep olur.
 • Vanilya yağı kullanarak vücudumuzun direncini arttırabiliriz.
 • Vanilya yağının iştah kesici bir etkisi de bulunmaktadır.
 • Vanilya yağı, sindirim sistemimiz içinde oldukça faydalıdır.
 • Öksürüğü olan kişiler tarafından tüketildiğinde öksürüğü kesici bir etkiye de sahiptir.
 • Vanilya yağını isterseniz cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz ya da banyo suyunuza birkaç damla vanilya yağı damlatmanız yeterli olacaktır.

Vanilya yağını fazla kullanmak

Kusma hissi yaşamanız sebep olur. Vanilya yağını aktardan ya da eczanelerden alabilirsiniz. Şeker hastalarının vanilya yağını kullanırken miktarına dikkat etmesi gerekir. Çünkü vanilya yağında bulunan şeker seviyesi oldukça yüksektir.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
SEO Uyumlu Meta Açıklaması Nasıl Yazılır?

Meta açıklama, sayfanızı arama motorlarına tanımlayan metinlerdir. Bir arama motoru web sitenizin sayfalarını taradığında ve dizine eklediğinde, bir sayfanın meta açıklaması, sayfanın...

Kapat