Zarif Bilgiler

Trafiği Gösteren Harita Uygulamalar ve Kullanımları

Trafiği Gösteren Harita Uygulamalar ve Kullanımları
Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ama nerde… Trafik büyük şehirlerin ve özellikle İstanbul’un en can alıcı sorunu, İstanbul’da A noktasından B noktasına 3 farklı şekilde birbirinden alakasız miktarda zaman harcayarak gidebilirsiniz. Her 10 dakikada bir yoğunluk bir başka alternatif güzergâhı tıkarken size yardımcı olabilecek birkaç öneride bulunacağım (:

 

İBB CepTrafik

Büyükşehir Belediyesinin geliştirmiş olduğu bu uygulama kesinlikle telefonunuzda kurulu olmalı, adım adım yoğunluk takibi yapabilir ve alternatif güzergâhlara buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikle trafiğe çıkmadan önce yol üzerinde kaza var mı? Yolda çalışma var mı? Gibi tüm sorularınızın cevabını size verebilir buna göre plan yapabilirsiniz. Google Play ve itunes üzerinden indirebilirsiniz tüm cihazlarda sorunsuz şekilde çalışıyor.

Yandex Harita

Tek başına bir uygulama yeterli değil ve herkes İstanbul’da oturmuyor (: Tüm dünya üzerinde kullanabileceğiniz diğer bir uygulama ise Yandex Harita, uzun yollarda en büyük yardımcınız olacak.

Örneğin gideceğiniz yerde o saatler arasında Pazar var ve yol kapalı bunu görebiliyorsunuz, 5 dakika önce yol üzerinde kaza olmuş bunu harita size bildiriyor. Kesinlikle trafik için en gelişmiş harita uygulaması diyebilirim. Yandex birazda yan hizmetle ile Google’ı geçmeye çalıştığı için haritalar konusunun üzerinde çok fazla duruyor.

Haritayı kullanırken uyarı ekleyebiliyorsunuz, bu uyarılar merkeze gidiyor ve inceleniyor sonrasında teyit edilerek kısa süre içerisinde haritaya yerleştiriliyor. İnteraktif olarak kullanıcıyı da işe katan Yandex benim göz bebeğim (:

Aynı şekilde Yandex Haritayı da tüm cihazlarda kullanabiliyorsunuz.

 

Waze – GPS, Haritalar & Trafik

Global bir uygulama olan Waze size birçok özellik sunuyor, polis çevirmesi, radar, kaza riski vs. ultra aktif yol bilgi paylaşım platformudur diyebiliriz. Belli planlar girerek programın o saate kadar yoğunlu takip etmesi sizi uyarması gibi ek özelliklerde var. Kullanıcıların desteği ile birçok konuda yine kullanıcıları bilgilendiren uygulama yol üzerindeki kullanıcıların da birbiri ile konuşabilmesine olanak sağlıyor. Örneğin acil bir şeye ihtiyacınız var çevrenizdeki sürücülerin göreceği bir duyuru yayınlayarak yardım talep edebiliyorsunuz.

Uzun yollar için harika, sigaran bittiğinde saç baş yolmalara son (:

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Aşerme Neden Olur?

Anne babaların hayatında tatlı bir dönem olarak hatırlanan hamilelik sürecinin en güzel şakaları aşerme üzerine yapılanlardır. Sonradan hamilelikte aşerme yaşanan...

Kapat