Cumartesi, Eylül 3, 2022
Ana Sayfaİlgimi çekenlerFacebook Yapay Zeka Nedir?

Facebook Yapay Zeka Nedir?

Facebook Yapay Zeka Nedir? Bu geniş kapsamlı bir sorudur. Çünkü Facebook farklı görevler için birkaç Yapay Zeka algoritması kullanır.

Yüz Tanıma ve Oto Etiketleme

Bir fotoğraf yüklediğinizde, facebook, yüzleri algılamak için derin öğrenme gibi bilgisayar görsel algoritmalarını kullanır. Yüzler algılandığında, başka bir sistem (DeepFace gibi) benzerlikleri arar ve arkadaşlarını otomatik olarak etiketler.

Facebook Önerilenler

Yeni sayfalar ve arkadaşlar önerin: yeni arkadaşlarınızı ilgi alanlarınıza, arkadaşlarınıza, konumlarınıza, beğendiğiniz sayfalara ve diğer bilgilere dayalı olarak önermek için bir öneri motoru kullanılır.

Sahte Haber Algılama

Facebook son zamanlarda, sosyal medyadan sahte haberleri otomatik olarak algılamak ve kaldırmak için bir algoritma üzerinde çalışıldığını duyurdu.

Facebook Algoritmaları

Bu sadece sosyal medyayı kullanarak tahmin ettiğim bir listedir. Tabii ki Facebook, sunduğumuz her türlü bilgiyi işlemek için arka planda daha fazla algoritma kullanıyor. Her neyse, bu soruyu dışarıdan cevaplamak zordur, çünkü şirket kullandıkları dahili algoritmaları gizli tutar ve Facebook’ta çalışanlar bile yapay zeka ekibinin çalışmalarındaki bütün detaylara dair bilgi sahibi sahibi değildir.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

  1. Facebook ile işim icabı biraz fazla haşır neşirim. Bu yüzden sistem nasıl çalışıyor biraz bilgim var. İnsanın aklının mantığının anlamayacağı işler gerçekten de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR