Zarif Bilgiler

Facebook Yapay Zeka Nedir?

Facebook Yapay Zeka Nedir?
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Facebook Yapay Zeka Nedir? Bu geniş kapsamlı bir sorudur. Çünkü Facebook farklı görevler için birkaç Yapay Zeka algoritması kullanır.

Yüz Tanıma ve Oto Etiketleme

Bir fotoğraf yüklediğinizde, facebook, yüzleri algılamak için derin öğrenme gibi bilgisayar görsel algoritmalarını kullanır. Yüzler algılandığında, başka bir sistem (DeepFace gibi) benzerlikleri arar ve arkadaşlarını otomatik olarak etiketler.

Facebook Önerilenler

Yeni sayfalar ve arkadaşlar önerin: yeni arkadaşlarınızı ilgi alanlarınıza, arkadaşlarınıza, konumlarınıza, beğendiğiniz sayfalara ve diğer bilgilere dayalı olarak önermek için bir öneri motoru kullanılır.

Sahte Haber Algılama

Facebook son zamanlarda, sosyal medyadan sahte haberleri otomatik olarak algılamak ve kaldırmak için bir algoritma üzerinde çalışıldığını duyurdu.

Facebook Algoritmaları

Bu sadece sosyal medyayı kullanarak tahmin ettiğim bir listedir. Tabii ki Facebook, sunduğumuz her türlü bilgiyi işlemek için arka planda daha fazla algoritma kullanıyor. Her neyse, bu soruyu dışarıdan cevaplamak zordur, çünkü şirket kullandıkları dahili algoritmaları gizli tutar ve Facebook’ta çalışanlar bile yapay zeka ekibinin çalışmalarındaki bütün detaylara dair bilgi sahibi sahibi değildir.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Vehbi dedi ki:

    Facebook ile işim icabı biraz fazla haşır neşirim. Bu yüzden sistem nasıl çalışıyor biraz bilgim var. İnsanın aklının mantığının anlamayacağı işler gerçekten de

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Başarılı Bir Reklam Kampanyası Nasıl Olur?

Etkin bir reklam (=satışları artıran) yapmak, reklamı yapılacak ürün, rakiplerin reklamları ve hedef müşteri hakkında çok fazla araştırma yapılmasını gerektirir. 'Büyük...

Kapat