Perşembe, Eylül 8, 2022
Ana SayfaWebSEO İçin Ne kadar Para Harcamam Gerek?

SEO İçin Ne kadar Para Harcamam Gerek?

Bir internet siteniz varsa ve sizin bu siteden beklentiniz söz konusuysa o zaman mutlaka rakiplerinizden bir adım önde olmak gibi bir zorunluluğunuz var. Çünkü burası her gün binlerce sitenin farklı sektörlerden giriş yaptığı uzun soluklu bir parkurdur ve bu parkurda geride kalan yarışı kaybeder. Üstelik bu yarışı kaybedenin çok fazla olabileceği gibi aynı anda kazananı da çok olacaktır. SEO web siteleri için bu kadar önemli olurken site sahiplerinin kafasındaki soru işareti de SEO için kadar para harcamam gerek? Harcadığım paranın karşılığını ne kadar zamanda alabilirim olmuştur.

Yalnız ülkemiz değil dünya artık dijitalleşmiş durumda bunun içinde öncelikli olarak sizin harcayacağınız bütçeyi belirlemeniz gerekiyor. Çünkü bu sınırsız dünyada ne kadar çok harcarsanız o kadar çok geri dönüş sağlarsınız diye bir gerçek var. Ancak tahmin ediyorum ki büyük bir çoğunluğun harcayacağı para da kısıtlı. Hatta bazılarının daha fazla bütçesi olduklarında bile harcamak istemiyorlar.

SEO’da ne kadar para harcamam gerek? Sorusunu 4 başlık ile özetleyebiliriz. Bu başlıklar ödeme modellerine göre ayarlanmış olacağından dolayı da bütçenizi belirlerken önemli olacaktır. Peki nedir bu 4 başlık.

  • Aylık SEO Paketleri alımı
  • Aylık sözleşmeli olarak yapılan SEO çalışmaları
  • Projeye göre ödeme
  • SEO danışmanlık hizmeti

Bunları aşağıda size biraz daha açacağız ancak şunu söyleyebiliriz ki SEO firmaları hizmet verirken bu 4 ana başlık üzerinden hareket ederler. Bu onların ve site sahiplerinin planlı çalışabilmesi için önemli bir konudur.

SEO İçin Aylık Ne kadar Para Harcamam gerekli

Aylık SEO Paketleri Alımı

Aylık SEO paketlerinde genelde site sahipleri her ay SEO firmalarının kapısını çalar ve daha önceden belirlenmiş ve açıklanmış olan paketler çerçevesinde ödeme gerçekleştirerek çalışma başlatırlar. SEO paketleri SEO hizmetleri arasında en çok talep görenlerin başında geliyor. Çünkü burada anahtar kelime bazlı olarak çalışılır ve sitenin genel durumu düzenli olarak iyileştirme görür.

Sözleşmeli SEO Çalışmaları

Site sahipleri bu yöntemi çok fazla sevmiyor olsalar da SEO firmaları için en sevilen hizmet türüdür. Çünkü müşteri sadık olarak kabul edilir ve her ay planlı bir şekilde yapılacak olan çalışma ilerletilmiş olur.

Projeye göre ödeme

Bu sistemde ise yapılacak olan projenin büyüklüğüne göre fiyat değişecektir.

SEO İÇİN SİZ NASIL BİR BÜTÇE AYIRMALISINIZ?

Burada bütçeyi belirleyecek olan sizsiniz. Amacınız yavaş yavaş ilerlemek ise bu durumda bütçenizi daha düşük tutabilirsiniz. Ancak hedefiniz çok yüksek ise o zaman harcayacağınız paranın miktarı da daha çok olacaktı. Burada rakamlardan bahsedecek olursak en düşük SEO çalışması 500 en yüksek ise 5000 TL olarak değerlendirilebilir.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

  1. Bir internet sitesi açmak istiyorum ve günlük olarak kullanacağım. Fakat çok fazla detay var. Mesela bu yazınızda belirttiğiniz SEO hakkında hiçbir bilgim yok. Konuyla alakalı detaylı bir yazı talep ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR