Zarif Bilgiler

Sağlığınızı İyileştirmek İçin Birkaç Öneri

Sağlığınızı İyileştirmek İçin Birkaç Öneri
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sağlıklı kalmak, uzun ve mutlu bir hayat yaşamak için anahtar bir bileşendir. Hem zihinsel hem de fiziksel sağlığın korunmasını zorlaştıracak birçok yön vardır. Sağlığınızı birçok yönden geliştirebilirsiniz, ancak tüm bu değişiklikleri tek seferde denemek çok zor olabilir. Sağlığınızı iyileştirmenin en iyi yolu, küçük değişiklikler yapmaktır. Zamanla yeni değişiklikler ekleyebilir ve eskileri üzerine inşa edebilirsiniz. Bir veya iki alana zaman zaman odaklanarak sağlığınızı yavaş yavaş artırabilirsiniz.

Yüksek Lifli, Sağlıklı Yağlar, Düşük Şeker Ve Tuzlu Gıdalarla Beslenin

Sağlıklı bir diyet size daha fazla enerji verir ve bakış açınızı ve ruh halinizi iyileştirir. Yüksek lifli diyetler düzenli kalmanıza yardımcı olur ve inme, kalp hastalığı ve diyabet riskinizi azaltırken, fazla tuz bu komplikasyonlar için riskinizi artırabilir. Şeker, daha sonra bir çarpışmaya yol açabilecek kısa enerji artışlarına neden olur. Ayrıca depresyon ve diyabeti tetiklemektedir.

Güne Yüksek Proteinli, Yüksek Lifli Bir Kahvaltı İle Başlayın

Her gün kahvaltı yapmak şarttır. Güzel bir kahvaltı yapmak gün içinde yoğunlaşmanıza yardımcı olur, fiziksel aktivite sırasında dayanıklılığı artırır ve kolesterol seviyesini düşürür.

sağlıklı yaşam

Ambalaj Üzerindeki Beslenme Etiketlerini Okuyun

Hidrojenli yağlar ve yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren gıdalar sizin için iyi olmayabilir. Gıdalar üzerinde yer alan listeleri okumak, yedikleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Şeker ve sodyumda yüksek gıdalardan da kaçınılmalıdır.

Haftada Beş Kez Egzersiz Yapın

Bir haftada en az 150 dakika orta dereceli egzersiz veya 75 dakikalık güçlü egzersiz yapmanız önerilir. Günde sadece 30 dakika kalp atış hızınızı arttırmak, yaşlandıkça sağlığınızı artırır ve beyin fonksiyonu üzerinde olumlu etkilere sahip olabilmektedir.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Saçlar İçin 5 Öneri

Saçlarımız ilk bakışta karşımızdakinin dikkatini çektiği için mutlaka nazik olunması gerekir. Bunun içinde hayal ettiğiniz güzel saçlara ulaşabilmeniz için yapmanız...

Kapat