Pazar, Eylül 4, 2022
Ana SayfaHayata dairNasıl Karizmatik Olunur?

Nasıl Karizmatik Olunur?

İnsanların sizi nasıl gördüğünü belirleyen faktörler vardır. Bunların başında konuşmanız ve kişiliğiniz gelir. Bazı insanlar tarafından konuşma ve kişilik karizmatik olarak algılanırken bunlardan uzak olmanız da sizi çekingen yapacaktır. İnsanların kendilerine sordukları sorulardan bir tanesi de acaba kişiliğimi şekillendirebilir miyim? Olmuştur. Peki, daha karizmatik olmak ve insanların bakışlarını üzerinize çekmek sonradan elde edilen bir özellik midir?

Aslında insanın kişiliğini değiştirmek zor ya da imkansız olsa da aklına koyduğu zaman insan kendini daha karizmatik bir hale dönüştürebilir.

Bunun nasıl olduğunu bilmek ister misiniz? Bu yazımızda ise bunun ipuçlarını vereceğiz.

Zarafet ve Uyum

 

Karizmatik olan insanların ilk özellikleri dikkatleri üzerine çekerek hayranlık uyandırmasıdır. Yani onları bir durumla ilişkilendirmek çok daha kolay olacaktır. Bir başkasını cezbeden insanlar genelde kendisine çok fazla güvenirler. Bu da siz o insanla zaman geçirirken keyif almanızı sağlayacaktır. Karizmatik bir insan kalabalık bir ortama girdiğinde direk olarak ilgi odağı olur bunun nedeni ise çılgınca davranıyor olmasından değil kim olduklarından kaynaklıdır.

Kendine Güven

Senin ilk yapman gereken iş kendine güvenmendir. Kendisine güvenen insan etrafındakilerin de ondan emin olmasını sağlayacaktır. Konuştuğunuz insanla göz teması kurabilmeniz önemlidir. ancak uzun süreli olan göz temasından da kaçının bu itici olabilir.

Kültürlü, Ama Anlaşılabilir Dil

Bir insanın kültür düzeyi önemlidir. Bu çok gezmekle ya da çok okumakla bir şey değildir. insan kendini süreç içerisinde eğitebiliyorsa bu önemlidir. Karizmatik bir insan iletişime önem verir ve karşısındakinin söylediklerini dikkate alır. Kültürlü bir insanın kelime dağırcığı geniş olduğu gibi konuşurken de anlaşılır bir dille hitap eder. Karşınızdaki insana erişebilir bir dille hitap etmeniz gerekir.

Duruşunuz

Bir insanın ayakta nasıl durduğu önemli bir konudur. Bazı insanlar ayakta durduklarında istemeden başlarını yana büker ya da dik durmaz. Bu insanın karakterini de ele veren bir durumdur. Eğer ki siz bir şeyi vurgulamak istiyorsanız mutlaka dik durmalısınız ve hafifçe çenenizi kaldırmanız yeterli olacaktır. Kambur bir duruşa asla izin vermemelisiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR