Zarif Bilgiler

Saç Bakımında Kullanılması Önerilen Etkili Yağlar

28.09.2018
52
Saç Bakımında Kullanılması Önerilen Etkili Yağlar
Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Saç, bayanların en çok kullandıkları ve onları değiştirerek daha güzel görünmelerini sağlayan aksesuardır. Bir kadın için saç oldukça önemli olurken, saçların doğal, canlı ve parlak görünmesi kadınların önem verdiği konular arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun için ise saç bakımında kullanılan yağlar saçların enerji toplamasını sağlarken, parlaklık kazandırarak daha bakımlı bir hal alır. Peki, saç bakımında etkili yağlar neler sizler için araştırdık.

 

  • Jajoba Yağı

Saç kırılmalarını önleyen ve saç tellerini güçlendirerek canlı saçlara sahip olmak isteyenler için ideal bir yağ önerisi Jajoba yağıdır. Bu yağ aynı zaman da saç uzamaları için de etkili olup, saç kremlerinin yada şampuanlarının içerisine eklenerek kullanılmalıdır.

 

  • Lavanta Yağı

Saçların uzamasını hızlandıran ve kırılmaları engelleyerek dökülmelere karşı etkili olan lavanta yağı, saç diplerinde oksijen sağlaması nedeni ile kan dolaşımını artırmaktadır. Lavanta yağını kekik ve biberiye yağları ile karıştırarak saç uçların uygulamanız tahrişi önleyecektir.

 

  • Badem Yağı

Saçları besleyerek saçın ihtiyacı olan E vitamini veren badem yağı, saç bakımı için en çok önerilen ve kullanılan yağlar arasında yerini almaktadır. Saçların hızlı şekilde uzamasını sağlayan bu yağ, aynı zaman da kirpiklere bile sürülmektedir. Buna etki veren ise içerisinde barındırdığı bol mineraller olmaktadır. Badem yağını saçlarınız için uç kısımlarına sürerek ve biraz beklettikten sonra yıkayarak kullanmanız önerilmektedir.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
IP Adresi Nasıl Gizlenir? (IP Gizleme Yöntemleri)

IP adresleri, internet dünyasında herkesin açık kimliği gibidir. İnternet üzerinde herhangi bir şey yaptığınız anda, IP adresleri sunuculara istediğiniz bilgileri geri...

Kapat