Cumartesi, Eylül 3, 2022
Ana SayfaTeknolojiVivo Hangi Ülkenin Markasıdır?

Vivo Hangi Ülkenin Markasıdır?

Son zamanlarda hem televizyon hem de sosyal medya reklamlarında karşımıza çokça çıkmaya başlayan Vivo, hangi ülkenin markasıdır ve ne gibi özellikleri vardır gibi soruların yanıtlarını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Tüm telefon markaları için Türkiye pazarı son derece önemlidir. Hem dinamik bir nüfusu sahip olması hem de insanların teknolojiye rahat bir şekilde ayak uydurabilmesi sebebiyle birçok dev marka Türkiye pazarına hızlı bir şekilde giriş yapmak istiyor. Tabii ki bu pazarın aktif şekilde var olabilmesi için de ekonominin ve alım gücünün iyi olması ve elektronik alışverişlerinin de aktif olarak yapılabilmesi gerekir. Bu döngü olduğu sürece her yeni çıkan marka için Türkiye önemli bir potansiyele sahip olacaktır.

Bütün bu hesaplamaları yapan dev firmalar uzun süredir zaten Türkiye’de bulunuyor. Bunlara örnek vermek gerekirse başta iPhone olmak üzere Samsung, General Mobile, Xiaomi, Huawei, LG, Oppo, Asus gibi markalar Türkiye pazarında uzun süredir yer alan markalardan bazılarıdır diyebiliriz.

Bu markalar arasında yerini almaya çalışan Vivo ise henüz çok yeni olsa da çıkarmış olduğu kaliteli ve android tabanlı telefonlarıyla dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

Vivo hangi ülkenin markasıdır?

Vivo telefon markası BBK Electronics bünyesinde bulunmaktadır. 2009 yılında Shen Wei tarafından kurulmuş olan bu şirket bünyesinde birçok ana ve yan marka bulunur. Bu şirket ise günümüzde Çin’de yer almaktadır.

Dongguan’da yer alan şirket yakın zamanda Vivo markasında telefonlar çıkaracağını piyasaya duyurmuştu. Bu duyurunun ardından ise telefonun hangi işletim sistemine sahip olacağı uzun bir süre tartışıldı. Şirket bünyesinde alınan karar ile birlikte Vivo markasıyla üretilecek olan telefonların işletim sistemlerinin android tabanlı olmasına karar verildi.

BBK Electronics bünyesinde barınan bir diğer önemli telefon markası da Oppo’dur. Vivo, Oppo’nun bir yan markasıdır dersek çok da yanlış söylemiş olmayız.

Vivo’nun şu anda en çok talep gören modeli ise X60’dır.

Vivo X60 telefon özellikleri nelerdir?

Son zamanlarda reklamlarda da en sık karşılaştığımız Vivo X60’ın özelliklerine bir de yakından bakalım.

  • Öncelikle telefon 6.56 İnç ekran boyutu ile kullanıcılara oldukça büyük ve rahat bir kullanım kolaylığı sunuyor.
  • Dahili depolaması çeşitlilik gösterebiliyor. Örneğin aynı modelin 128 GB olanı da var 256 GB olanı da var. (Viva X60 PRO dahili depolama alanı genellikle 128 GB olarak üretilmektedir.)
  • 12 GB RAM miktarı ile tüm uygulama ve oyunlarda hiçbir donma veya kasma olmadan kullanım amaçlanmıştır.
  • Batarya kapasitesi ise biraz düşük olarak göze çarpıyor. Telefonun en büyük dezavantajı da sanırım batarya kapasitesidir. Batarya kapasitesi 4200 veya 4300 mAh olarak üretiliyor.
  • Vivo X60’ın tüm türleri çift hatlı olarak üretilir.
  • Hem 4.5G hem de 5G desteğine sahiptir.
  • Kamera çözünürlüğü ise 48 MP olarak belirlenmiş olan Viva X60’ın ekran boyutları oldukça yüksektir. FHD kalitede görsellik sunan telefonun ekran görüntü boyutları 1080×2376 pikseldir.
  • Ayrıca parmak izi okuyucusuna sahip olan Vivo X60, Android’in en son sürümü olan 11(R) ile kullanıcılarla buluşuyor.

Vivo telefonlar alınır mı?

Sunmuş olduğu özellikler ve Oppo’nun kalitesine bakarak bu soruya cevap vermek daha mantıklı olacaktır. Türkiye pazarında henüz tam olarak adını duyurmamış olsa da sonraki zamanlarda yaygınlaşacağına kesin gözüyle baktığımız Vivo telefonlar kesinlikle gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Ayrıca telefonun birçok modelinin çıkış tarihi 2021’dir. Bu da hem android sürümü açısından hem de 5G açısından diğer telefonlara göre avantajlı olduğunu gösterir.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR