Zarif Bilgiler

Olumsuz Müşteri Yorumlarına Nasıl Cevap Verilir?

Olumsuz Müşteri Yorumlarına Nasıl Cevap Verilir?
Yıldızlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.3]

Olumsuz Müşteri Yorumları: Müşteri incelemeleri ve müşteri yorumları, modern işletmelerde çok önemli bir rol oynamaktadır. İşinizi birçok yönden büyütebilir veya bitirebilir. Müşteri yorumları, hem dijital pazarlama hem de marka değeriniz için önemlidir. Müşteri yorumlarını işiniz için en güçlü araç haline getirmek için müşteri yorumlarını nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Özellikle olumsuz eleştiriler söz konusu olduğunda, onu doğru şekilde yönetmek için deneyimli bir zihne ihtiyacınız vardır. Neyse ki bu yazıda izlemeniz gereken yöntem ana hattı ile sizi fikir sahibi yapacaktır.

Olumsuz Müşteri Yorumlarına Cevap Vermek

İlk ve ana kural: Kullanıcıların yorumlarını beğenmezseniz kaldırmayın. Özür dileyin ve samimi olmaya çalışın. Müşterinin problemini en kısa sürede çözün. Yinelemekten kaçının ve kötü deneyimin nedenlerini açıklığa kavuşturun. Önemli olan, müşterilerin yorumlarından hiçbirini kaçırmamak, olumlu yorumlar için teşekkür etmek ve olumsuz yorumların ardındaki sorunları çözmek için gerçek bir çaba göstermektir.

Hedef kitle ile iletişim, olumsuz geri bildirimlere cevap verme çalışmasıyla sınırlı değildir. Memnun müşteri sayısını arttırmak gerekiyor. 

Olumsuz Yorumları Lehinize Kullanmak

Kötü değerlendirmeleri düzeltmenin bir yolu, itibar yönetimine dikkat etmektir. Duygusal ve eğlenceli hikayeler yazın, metinlerinizi kişiselleştirin, eşsiz olun ve klişelerden kaçının. Makalelerinizi bilgilendirici yapın ve yanıt vermesi için müşteriyi davet edin. Ancak, yine de, eğer mümkünse, sürdürülebilir bir yükseliş sağlamak, iyi pozisyon oluşturmak ve pozitif bir imaj oluşturmak için, olumsuz geri bildirimleri önlemek önemlidir. 

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Nasıl Karizmatik Olunur?

İnsanların sizi nasıl gördüğünü belirleyen faktörler vardır. Bunların başında konuşmanız ve kişiliğiniz gelir. Bazı insanlar tarafından konuşma ve kişilik karizmatik...

Kapat