Zarif Bilgiler

Kadınların Sahiplenme Dediği Nedir?

Kadınların Sahiplenme Dediği Nedir?
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Her kadın konu erkeği olduğunda aklındaki ilk soru beni sahiplenmeli olmuştur. Peki kadınların bu kafasını karıştıran sahiplenme olgusu nedir?

Partnerine saygı gösteren ve değer veren bir erkek kadının gözünde her zaman ilk sıradadır. Bir erkek için erkeklik tanımına giren en önemli konu ise kıskanmak ve kadının buna bağlı olarak kısıtlanmasıdır. Ancak bunun yanlış olduğunu düşünen erkek ise mükemmellik kıvamına yaklaşıyor. Bu tip erkekler cami içerisinde tüm ezberleri bozar ve kadını aslında sahiplenmekle onu ne kadar çok yakından anladığının farkına varır.

Aslına bakarsanız bir erkeğin işinin öyle kolay olmadığını biliyoruz. Çünkü kadınları genel olarak değerlendirdiğiniz zaman nazın biri bin para. Farklı kadınlar aynı anda sözleşmişler gibi “beni sahiplenmiyor şekerim” diyerek sızlandığını biliyoruz. Erkekler ise bu duruma kırılıyorlar ancak buna bir anlamda veremiyorlar. Mükemmellik derecesine yaklaşmış bir erkeğin karısı olmak bile aynı şeyi düşünmeye neden. Erkek burada acaba neyi eksik yaptım, yoksa az mı ilgi gösterdim dese de bu sahiplenme denilen şey nedir bir türlü kavrayamıyorlar.

Aslına bakarsanız karışık değil!

Aslına bakarsanız işler o kadar karışık değil. Yenidünya kadınlarının evliliklerinde bekledikleri şey özgürlüktür. Yani kadın annesi ya da teyzesi gibi ezilmek ve ötelenmek istemiyor. Ne zaman, nereye, kiminle ve saat kaçta gideceğine kendisi karar vermek istiyor erkekte buna müdahale edince olan oluyor. Günümüzde kadın ayaklarını yere basan, iş yemeğine gidebilen ve seyahat edebilen bir kimlik durumunda. Bunun içinde kariyerine engel olacak ne varsa tanımıyor.

Kadınların Sahiplenme Dediği Nedir

Kadınların Sahiplenme Dediği Nedi

Bunu şu şarkı sözünden de yola çıkarak aktarabilirim. “Tek taşımı kendim aldım” Modern hayat artık karısını eve kapatan bir erkeği tanımıyor. Böyle erkekler geri kafalı olarak tanımlanıyor.

Tabi ki iyi güzel ama hayat bu şekilde giderken kadın bir anda patlıyor ve noktayı koyuyor. “sen beni sahiplenmiyorsun” her şeyime karışıyorsun, hiçbir şeyime izin vermiyorsun. Acaba sen benim neyimsin.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Olumsuz Müşteri Yorumlarına Nasıl Cevap Verilir?

Olumsuz Müşteri Yorumları: Müşteri incelemeleri ve müşteri yorumları, modern işletmelerde çok önemli bir rol oynamaktadır. İşinizi birçok yönden büyütebilir veya bitirebilir. Müşteri...

Kapat