Zarif Bilgiler

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

21.10.2018
554
Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri
Yıldızlayın!
[Toplam: 10 Ortalama: 3.5]

Gözlerinin daha büyük görünmesini ister misin? Küçük bir makyajın yapabileceği şey inanılmaz! Bu makalede, her ikisi de gözlerinizi yaşatacak, doğal, taze yüzlü bir görünüm veya dramatik, gece görünümü nasıl oluşturağınızı öğreneceksiniz.

Göz Çevresindeki Kapatıcıyı Kullanın

Kabarık gözleriniz veya koyu halkalarınız varsa, kapatıcı bu lekeleri en azından biraz gizleyebilir. Gözlerinizin etrafında bile cildinizi temizleyebilir, onlara daha temiz bir görünüm verir.

Gözlerinizi Göz Kalemi İle Takip Edin

Eyeliner, gözlerinizi pop yapmanın anahtarıdır, çünkü yüzünüzün geri kalanından sıyrılmaya yardımcı olan bir çerçeve yaratır. Alt kirpik çizginizin hemen altında çok ince bir çizgi çizin. Üst kirpik çizgisinin üzerinde ikinci bir çizgi çizin. Çok hafif bir şekilde yapılırsa, göz kalemi alt kirpik çizginizin bir parçası gibi görünür ve gözlerinizi tanımlar, daha büyük ve daha beyaz görünmesini sağlar.

Göz Farı Uygulayın

Cilt tonunuza uyan bir renk kullanarak, üst kapağınızdaki gölgeyi hafifçe fırçalayın. Daha doğal görünmesi için iyice ve dikkatlice karıştırın. Göz alanınızı aydınlatmak için gözlerinizdeki köşelere ve kaşların altındaki beyaz göz farı uygulayın.

Kirpiklere Maskara Uygulayın

Temiz, ayrık kirpikler sunan bir maskara seçmek istersiniz, bu yüzden tıknaz veya topaksız görünmezler. Köklerden başlayın ve hafifçe yukarı doğru fırçalayın. Maskara’nın sana olan bakışından hoşlanmıyorsanız, net bir maskara deneyin. Kirpiklerinizi çok fazla dikkat çekmeden hafifçe tanımlar ve uzatır.

Kalın Göz Farı Renkleri Uygulayın

Göz kapağınıza koyu bir gölge uygulayın, ardından kaş ve göz kapağınız arasındaki alan için daha açık bir gölge kullanın. Kenarları parmağınızla veya temiz bir makyaj süngeriyle karıştırın.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kaan dedi ki:

    Bir bayanın gözlerinin büyük gözükmesi gerçekten çok güzel ve çok alımlı duruyor. Çukur isimli dizinin başrolünde oynayan kadının da gözleri çok güzel.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Evde Yaşlı Bakarak Para Kazanmak

Doğanın bir kuralı olarak her canlı doğar, büyür, yaşar ve ölür. İnsan ömrünün aşamaları vardır. Bu aşamalar arasında belki de...

Kapat