Cuma, Eylül 2, 2022
Ana Sayfaİlgimi çekenlerFotoğraflarda Güzel Çıkmanın Püf Noktaları

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Püf Noktaları

Ailemizle veya arkadaşlarımızla en güzel anılarımızı ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflar bazen çirkin çıktığımız için güme gidebiliyor. Aslında çirkin demeyelim biz ona çünkü bize göre çirkin insan yok. Tüm olay fotojenik olmaktan ve düzgün poz vermekten geçiyor.

Fotoğraflarda güzel çıkmak için nasıl poz vermeli?

Her şeyden önce kendinize güvenmeli ve doğal olmalısınız. Bu güvenle birlikte pozunuza doğal bir gülümseme katmak gibisi yoktur. Bu iki önemli kural haricinde diğer püf noktalarımız şöyle:

  • Kameraya karşı hafif yan durarak poz vermeniz doğallığı arttırır. Yani bir omzunuz diğer omzunuza göre kameraya daha yakın durmalı.
  • Boydan çekilen fotoğraflarda yüzünüz kameraya daha yakın durmalı. Bu sayede hem daha zayıf gözükür hem de gıdığınızın gözükmesiyle oluşacak kötü görüntüyü engellersiniz.
  • Poz verirken ne çok kasılın, ne de çok rahat olun. En iyisi omuzlarınız ve kollarınızın aynı açıda durmasıdır.
  • Uzaktan çekilen fotoğraflar sık sık gülümseyin ve dilinizi dişlerinizin arkasına koymaya özen gösterin. Böylece gülümserken ki gergin görüntünüz ortadan kalkacaktır.
  • Ayaktan çekilen fotoğraflarda kambur durmamaya özen gösterin. Mümkün olduğunca dik durmaya çalışın.
  • Gözlerinizi fazla kısmak veya şaşırmış gibi bakmakta sizi kötü gösterebilir. Ancak kaş yapınıza göre hafif kaşlarınızı çatabilirsiniz, bu size karizma katacaktır. Ayrıca hafif bir şekilde kameranın sağına veya soluna bakarak fotoğrafa doğal bir görünüm katabilirsiniz.
  • Son olarak mümkün olduğunca doğal saçlarla fotoğraf çekinin. Bu sizin fotoğraflarda daha fotojenik çıkmanızı sağlayacaktır.
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR