Perşembe, Eylül 1, 2022
Ana SayfaHayata dairAkdeniz Stili Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Akdeniz Stili Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Akdeniz stili dekorasyon yaşam alanlarının daha ferah, sakin ve mutlu görünmesi için özellikle son zamanlarda çok tercih edilen bir tasarım yöntemidir. Basit yöntemler ile elde edilecek Akdeniz dekorasyonu ile birlikte yaşam alanlarınızı çok etkileyici görünümlere kavuşturabilirsiniz.

Akdeniz Stili Dekorasyon Nedir?

Akdeniz stili dekorasyon tanımı itibariyle Akdeniz bölgesinin ferahlığını ve huzurunun yansıtan dekoratif yöntemlere denilmektedir. Adını Akdeniz kıyısında sık görülen tasarım detaylarından almaktadır. Özellikle bu bölgelerdeki yapı tasarımları minimal, dengeli ve huzurlu yapıları ile öne çıkar.

Rahatlatıcı yapısı ile son zamanların en çok tercih edilen tasarım detayları içinde bulunan Akdeniz stilini evinizde ya da ofisinizde çok kolay bir şekilde uygulama olanağınız bulunmaktadır.

Akdeniz Stili Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Akdeniz stili dekorasyon yapmak için stilin özünü kavramanız gerekecektir. Bu temel tasarım sıcaklığı ve huzuru bir arada sunacak renk, mobilya ve aksesuar seçimine dayanmaktadır. Doğal, sade ve taze kavramların ön plana çıktığı bu tasarımda dikkat etmeniz gereken belirli noktalar bulunmaktadır.

Genelde Akdeniz stili yapmak için iç mekanda beyaz ve tonları duvar rengi olarak seçilir. Beyazın ferahlatıcı etkisi ortama çok geniş bir görünüm sağlar ve aynı zamanda ferahlığın da desteklenmesini sağlar. Beyaz duvar rengi olarak tercih edilirken aynı zamanda mavi tonları da kapı ve pencere gibi alanlarda kullanılır. Mavi ve beyaz tam anlamıyla Akdeniz stilinin anahtar renkleridir ve birbirleri ile uyumu çok güzel bir görünüm sergiler.

Dilerseniz mobilya seçimi için de mavi tonlarını tercih edebilir ve beyaz tonlarında olan duvar rengi ile çok iyi bir uyum elde edebilirsiniz.

Akdeniz stili dekorasyon aynı zamanda sadeliğin de özel bir yansıması olduğundan tasarım detaylarında çok fazla mobilya ya da eşya kullanmamaya da dikkat etmeniz gerekir. Çok fazla mobilya kullanmanız ortamın boğucu görünmesine yol açacaktır. Bu durum ise Akdeniz havası yakalamak istediğiniz yer için kötü olacaktır.

Salon bitkilerinden de fazla olmamak kaydıyla kullanabilirsiniz. Özellikle çiçek açan bitkiler yerine çiçek açmayan ve ağacı andıran bitkilerden seçmeniz ortama çok özel ve ferah bir görünüm verecektir.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR