Zarif Bilgiler

Fit Bir Görünüm İçin Kadınlara Tavsiyeler

Fit Bir Görünüm İçin Kadınlara Tavsiyeler
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Biz bayanların kişisel bakımımıza dikkat ettiğimiz her nokta gelecek için yatırım olarak değerlendirilebilir. Bunun içinde tüm vücudumuzu sağlıklı tutmak bizim için önemli. Daha fit ve daha güzel bir görüntü elde etmek istiyorsa o zaman her gün mutlaka kısa da olsa düzenli bir şekilde egzersiz yapmak gerekiyor. Biz buna bilimsel olmayan adıyla alışkanlık egzersizi şeklinde isim koyduk. Dolayısıyla her gün aşağıda sizin için yapmış olduğumuz tavsiyelere dikkat ettiğiniz zaman güzel ve genç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Plank Yapın

Plank son zamanlarda belki de adını çok fazla duydunuz en pratik olan fakat en etkili olan hareketlerden bir tanesi. Bu hareketi yaparken yere paralel bir şekilde uzanıyorsunuz. Ayak parmaklarınızın ucuna basarak dirseklerinizin üzerine kalkıyorsunuz vücudunuzun 90 derecelik bir açı olması gerekiyor ve düz bir çizgi gibi durmalısınız. Bu hareket kalça ve karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Bir gün içerisinde bunu 3 kez 30 saniye şeklinde uygularsanız vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Doğa Yürüyüşüne Çıkın

Belki hepimiz bu kadar şanslı olamayız çünkü doğa ile bütünleşeceğimiz alanlar neredeyse yok denilecek kadar az. Bunun içinde size tavsiyem deniz kenarında ya da yeşil bir alanda yani temiz havanın yoğun olabileceğini tahmin ettiğiniz yerlerde her gün ortalama olarak 1 saat boyunca yürümelisiniz. Yürümek bacak kaslarınıza iyi geleceği gibi kan dolaşımınızı da düzene koyacaktır. Kalbinizi yormadan yapacağınız güzel yürüyüşler size sağlık getirecektir. Tüm bunlara erişemiyorsanız o zaman tavsiyemiz bir yürüme bandı temin etmeniz yönünde.

Fit olmak İçin hangi spor yapılmalı

fit bir görünüm

Asansörleri Kullanmayın

Ah şu asansörle;. Hani derler ya silah çıktı mertlik bozuldu. Bugün yeni binaların neredeyse tamamında asansör var ve eskiden yürüyerek çıktığımız merdivenleri şimdi asansör bozulmadığı sürece neredeyse kullanmıyoruz oysaki bizim şehir hayatında belki de yaptığımız en düzenli spor merdiven çıkmaktı. Bizim tavsiyemiz evinize girerken ya da çıkarken mutlaka merdivenleri kullanmanız yönünde olacaktır.

Bisiklete Binin

Çocuklar için oyun olan bisiklet bizim için iyi bir spor aracıdır. Özellikle bacak ve karın kaslarınız bisiklet sürerken hızlı bir şekilde çalışır. Dolayısıyla vücudunuza giren hava sizi daha sağlıklı hale dönüştürebiliyor.

 

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ipek dedi ki:

    Biz kadınlar olarak en büyük eksikliğimiz spordur. Maalesef spor yapmanın bilincini taşıyoruz fakat ben dahil birçok kişi spor yapmıyor. Sporun bir yaşam tarzı olduğunu bence okullarda öğretmeye başlamalılar.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
İnternet Sitesi Kurulumu Nasıl Yapılır?
İnternet Sitesi Açmak İçin Ne Gerekli?

Yakın zaman önce bir site sahibi olmak o zaman için bir ayrıcalıktı. Şu an ise bir kişinin detay bir siteyi...

Kapat