Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaFinans - Forex - Kripto ParaEvde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Yaşam koşulları ağırlaştı. Şartlar eskisi gibi değil. İnsanların daha tekil bir yaşama dönmesi ile beraber ekonomik açıdan daha fazlaya para duymaya başladıkları da kesin. Bunun yanında çoluklu çocuklu aileler için de masraflar çok fazla olduğu ve sürekli olarak ürünlere zam geldiği için insanlar ek işler yapmaya başladı. Ya da evin ekonomisine katkı sunmak isteyen anneler kendi evlerinde ev eksenli olarak çalışmaya başladı ki ev eksenli olarak yapılacak işlerden bir tanesi de evde reçel yapma.  İncir reçelinden, süt reçeline, çilek reçelinden, ayva reçeline kadar insanların karşısına bu alanda çok değişik seçenek çıkıyor. Dahası reçel kahvaltıların vazgeçilmesi olduğundan ciddi bir talep olduğu da açık.

Nasıl Tanıtım Yapılır?

Kişi eğer böyle bir işe girecekse bir sosyal medya sayfası açarak kendi tanıtımını yapabilir. Bunun yanında bu sayfalarda dönem dönem çekiliş kampanyalar düzenleyerek bilinirliğini artırabilir. Ayrıca numune ürünlerini tanıtım amaçlı olarak yakın çevresinde bu tarz ürünleri satan ,bulunduran yerlere bırakabilir. Ayrıca dilerse broşür bastırabilir ve/veya gazete ilanları verebilir.

Bilinmesi Gereken Hususlar

Doğru bir biçimde yapıldığı bu alanda ciddi para kazanılması mümkün. Nitekim giderek işini bu alanda büyüten hatta seri imalata başlayan insanlar da karşımıza dönem dönem haberlerde çıkmıyor değil.  Su şeker ve reçeli yapılacak malzemeden ibaret değil olay ve işin özel incelikleri var ki. Lezzetli bir reçel yapılması emek, bilgi ve birikim gerektiriyor, Kıvamını tutturmak, tadını yerli yerinde ayarlamak, doğru ürünleri bulmak yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar. Bunun yanında kesinlikle doğru malzemeler seçilmelidir. Doğru malzeme nedir sorusunun yanıtı ise belli. Olabildiğine doğal olan şeker ve meyve seçilmeli. Bilinen markaların şekerleri tercih edilmeli. Bunun yanında ister gül olsun, ister vişne mutlaka en taze en bozulmamış olanları seçilmeli. Bunun yanında hijyenden ödün vermeden Gıda kodeksi yönetmeliğine uygun olarak imalat yapılmalı. Satışı artırabilmek için farklı beklentilere hitap eder türde alternatif ürünler üretilmeli. Örneğin kahverengi şekerden yapılanlar , diyet için olanlar gibi. Olayın görsellik, ambalajlama yönü de asla unutulmamalıdır.

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR