Zarif Bilgiler

Dikey geçiş sınavı (dgs) ne zaman açıklanacak?

20.09.2016
3.033
Dikey geçiş sınavı (dgs) ne zaman açıklanacak?
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

15 temmuz sorunlarından dolayı sınav 21 ağustosa ertelendi, o tarihte sınava girmiştik. Genel itibariyle 19’unda okullar başladı fakat dgs sınavı hala açıklanmadı. Sömestr tatilinde açıklansında tatilden sonra başlayalım madem..

Araştırmadım fakat bu tarihten  sonra kyk yurt ve burs başvurusuda olacağını zannetmiyorum. Sınav için 80 TL ödediğimizide belirtmek istiyorum. Diğer sınavlardan ne farkı varda 80 Tl ödüyoruz? hadi 80 TL verdik, neden bizi mağdur bırakıyorsun ösym? Herkes şehrine yerleşti. Dgs mağdurları olarak kaldık buralarda..

Bayramdan önce twitterda açıklama yapılmış bayramdan sonra açıklanacak diye belirtilmiş fakat mesaiye başlayamadılar heralde..

 

Bu arada geçen senede dgs’ye girdim, geçen seneye göre bu sınav daha kolaydı.İnşallah istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız. Kalın sağlıcakla..

Sınav sonuçları açıklandığında sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlara ulaşabileceksiniz.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Muhammed Sefer dedi ki:

  Zaten devlet herşeyden para alıyor, öğrenci adamdan gireceği sınav için para almak nedir ?

 2. firat dedi ki:

  sınavdan sonra 2 hafta felan acıklanıyor diye biliyorum

 3. Sınav ücreti harbiden çok fazla ya 80 TL nedir arkadaş 80 TL orta seviyeden düşük bir ailenin en az 20 günlük ev ihtiyacını giderir ya yazık günah valla 80 TL yani okadar öğrenci umarım bir çözüm üretirler 🙂

 4. Mustafa Laik dedi ki:

  Ösym tamamen çökmüş bir kurumdur, acilen yeniden kadrolandırılması gerektiğini düşünüyorum.

 5. Ergin dedi ki:

  Sınavlar neden ücretli? Haydi bunu geçtim, ücretler neden bu kadar fazla? Durumu olmayanlar ne yapacak?

 6. mehmet çınar dedi ki:

  Sonunda açıklandı. Gazi üniversitesine yerleştim. Çok mutluyum. Darısı diğer bekleyenlerin başına..

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Clash royale deste ve taktik önerileri

Clash royale oyununda deste dizilimi ve taktik önerileri için sizlere bir kaç hususta yardım edebileceğimi düşünüyorum. Şuan 8. arenadayım. Kupam...

Kapat