Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaHayata dairDikey geçiş sınavı (dgs) ne zaman açıklanacak?

Dikey geçiş sınavı (dgs) ne zaman açıklanacak?

15 temmuz sorunlarından dolayı sınav 21 ağustosa ertelendi, o tarihte sınava girmiştik. Genel itibariyle 19’unda okullar başladı fakat dgs sınavı hala açıklanmadı. Sömestr tatilinde açıklansında tatilden sonra başlayalım madem..

Araştırmadım fakat bu tarihten  sonra kyk yurt ve burs başvurusuda olacağını zannetmiyorum. Sınav için 80 TL ödediğimizide belirtmek istiyorum. Diğer sınavlardan ne farkı varda 80 Tl ödüyoruz? hadi 80 TL verdik, neden bizi mağdur bırakıyorsun ösym? Herkes şehrine yerleşti. Dgs mağdurları olarak kaldık buralarda..

Bayramdan önce twitterda açıklama yapılmış bayramdan sonra açıklanacak diye belirtilmiş fakat mesaiye başlayamadılar heralde..

 

Bu arada geçen senede dgs’ye girdim, geçen seneye göre bu sınav daha kolaydı.İnşallah istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız. Kalın sağlıcakla..

Sınav sonuçları açıklandığında sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlara ulaşabileceksiniz.

BENZER İÇERİKLER

6 YORUMLAR

  1. Sınav ücreti harbiden çok fazla ya 80 TL nedir arkadaş 80 TL orta seviyeden düşük bir ailenin en az 20 günlük ev ihtiyacını giderir ya yazık günah valla 80 TL yani okadar öğrenci umarım bir çözüm üretirler 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR