Zarif Bilgiler

Chrome İçin Kullanışlı Faydalı Eklentiler

03.10.2018
95
Chrome İçin Kullanışlı Faydalı Eklentiler
Yıldızlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

Tarayıcı olarak dünyanın diğer yarısı gibi genellikle Chrome kullanıyorum, ama ilk kurulan hali ile hiç eğlenceli ve işlevsel değil. İyi ki Chrome’un eklentiler mağazası var. Buradan işinize yarayacak pek çok eklentiye ulaşabilirsiniz. Ben kendi kullandıklarım hakkında kısa kısa bilgi vereceğim.

 

Chrome Pushbullet Eklentisi

En çok kullandığım eklentilerden birisi, telefon veya tabletten bilgisayarıma veya tam tersi şekilde bildirim, dosya vs. göndermeye yarıyor.

Eklentiyi kurduktan sonra Gmail hesabınızla kaydolun sonrasında telefonunuza mobil uygulamayı indirin ve aynı Gmail adresi ile giriş yapın. Telefondan uygulamaya eriştiğinizde bilgisayarınızı görebiliyor olacaksınız. Bir test bildirimi gönderelim.

Ayrıca buradan SMS gönderebilirim ve telefonuma gelen bildirimleri görebilirim. Yani telefon ve bilgisayar arasında mekik dokumanız gerekmiyor artık (:

Chrome Google Earth Eklentisi

Eklentiyi kurduğunuzda her yeni sekmede size Google Earth tarafından çekilmiş bir manzara resmi getiriyor. Boş kalan yeni sekme sayfasına güzel bir çözüm olabilir.

Chrome Google Dictionary Eklentisi

Bir cümle seçtikten sonra eklenti ikonuna tıkladığınızda, onun istediğiniz dile çevrilmiş hali hızlıca karşınıza gelir.

Örnek;

Veya bir kelimeye çift tıklayıp üstüne geldiğinizde de aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Chrome Google Mail Checker Eklentisi

Biriken maillerinizi görebilir, yeni mail geldiğinde anlık okuyabilirsiniz.

Chrome Google Drive’a Kaydet Eklentisi

Ekran görüntüsü almaya ve aldığınız ekran görüntüsünü Drive deponuza hızlı erişim ile yükleyerek paylaşmanıza yarar.

Chrome Personal Blocklist Eklentisi

İnternet arama sonuçlarında görmek istemediğiniz siteleri “Block” seçeneğine tıklayarak kara listenize alabilirsiniz. Aynı zamanda Google bu siteleri inceliyor ve zararlı görürse cezalandırıyor.

Chrome Google Benzer Sayfalar Eklentisi

Şuan bulunduğunuz sayfaya benzer sayfaları karşınıza çıkarır, örneğin bir hastaneye ait sitede bulunuyorsanız yine size buna benzer siteler önerecektir.

Örnek;

Chrome Temalar

Tarayıcınızın görüntüsünü değiştirmek istiyorsanız https://chrome.google.com/webstore/category/themes?hl=tr linki üzerinden sayısız temaya ulaşabilirsiniz. Ben Chrome’un son halini sevdiğim için ek tema kullanmıyorum.

Yukarıda benim de kullandığım ve çok işime yarayan tüm temaları paylaştım eminim senin de işine yarayacaktır (:

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Ödem Şişliği Nedir? Nasıl Geçer?

Ödem hastalığının kısaca tanımı " hastalıklarda ayaklarda, ellerde ve yüzde görülen şişlik " diye geçiyor. Bir arkadaşımda yakın zamanda karşılaştığımız...

Kapat