Zarif Bilgiler

Alexa Sıralaması Neye Göre Belirleniyor? Yararları Nelerdir?

30.10.2018
53
Alexa Sıralaması Neye Göre Belirleniyor? Yararları Nelerdir?
Yıldızlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

1996 yılında bağımsız bir şirket olarak kurulan Alexa, 1999 yılında Amazon tarafından satın alındı. Alexa araç çubuğu, göz atma davranışıyla ilgili verileri toplar ve bunları depolandıkları ve analiz edildikleri Alexa web sitesine iletirler ve şirketin web trafiği raporlaması için temel veri kaynağını oluştururlar. 

Alexa Sıralaması, bir web sitesinin popülerliğinin ölçülmesine ve sıralanmasına işaret eder. Bu sayı, web sitenizin diğer web siteleriyle doğrudan karşılaştırılmasının sonuçlarına dayanmaktadır. Toplam ziyaretçi sayısını ve siteye yapılan her ziyarette görüntülenen sayfaları ölçer.

Sıralamalar Neye Göre Belirleniyor?

Alexa, Global Data panelinden üç aylık aralıklarla toplanan trafik verilerine dayanmaktadır. Sıralama, Alexa araç çubuğunu yükleyen milyonlarca kullanıcıdan toplanan verileri kullanarak günlük olarak güncellenir. Alexa sıralaması, bir web sitesi sahibine birçok fayda sağlayan önemli bir araçtır.

Yararları Nelerdir?

Ayrıca, ticari web sitesi geliştiricilerine, web sitelerine eklenecek reklamların fiyatını belirleme yetkisi verir. Web site sahiplerinin ve reklamverenlerin, internet sitenizin gerçek pazarlama potansiyelini görmelerine yardımcı olur. Alexa sıralamanız ne kadar iyi olursa, Web sitenizde reklam alanı satın almak için teklif vermeye istekli olacaklar.

Alexa, rekabetçi bir araç olarak kullanılabilir, ancak katılım büyüklüğünün çok küçük olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalısınız. 

Alexa sıralamasının size Web siteniz hakkında bilgi vermesi göz önüne alındığında, arama motoru optimizasyonu açısından iyi bir araçtır.

 

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet dedi ki:

    Bol hit her zaman işe yaramıştır ayrıca yorumlarında etkisi büyüktür.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
2019 Yılbaşı Gecesi Gidilebilecek Yerler
2019 Yılbaşı Gecesi Gidilebilecek Yerler

Yeni bir yıl denildiği zaman insanın içinin kıpır kıpır olduğunu biliyoruz. Bunun içinde genelde hiç kimse o günü evde geçirmek...

Kapat