Cumartesi, Eylül 3, 2022
Ana SayfaWebYeni wordpress site; index alma yöntemleri

Yeni wordpress site; index alma yöntemleri

Konu başlığına wordpress yazdım fakat diğer sistemler içinde bu konu geçerlidir. Sonuç olarak wordpress olması uygulayacağımız yöntemlerle alakası yoktur..

En çok kullanılan arama motoru google olduğu için yazımız da google index alma yöntemleri olarakta değerlendirilebilir fakat aynı adımları diğer arama motorları içinde kullanabilirsiniz.

Siteyi açtınız, düzenlediniz ve bir kaç konuya değinip yazı yazdığınızı varsayıyorum.  Öncelikle yapacağınız işlem;google-index-alma-yeni-site

  • Google web master tools’a girerek sitenizi ekleyip doğrulamak.
  •  Sitenizi doğruladıktan sonra (yine sitemap eklentisi kurulduğunu varsayıyorum)  haritalardan sitemap’inizi eklerseniz index almanızda yardımcı olacaktır.
  • Google’a  “google site ekle” yazarak sitenizi eklerseniz yine hızlı index alabilirsiniz.
  • Ping sitelerini kullanabilirsiniz, pingler ve pingomatic olarak kullanıyorum.
  • WordPress için ping servislerini ekleyip güncel tutabilirsiniz, detaylı konuyu wordpress hızlı index alma yöntemi olarak Umut arkadaşımız anlatmış inceleyebilirsiniz..
  • Tüm bunları yaptıktan sonra google webmaster tools a girerek google gibi getir sekmesinde ana sayfanızı ve konu linklerini bir kaç gün boyunca buradan indexletirseniz anında index alır fakat sürekli kullanımını uygun bulmuyorum,  bir kaç gün bu yöntemi kullanıp google’un siteniz için alışkanlığını sağlayın yeterli..

Daha sonra sitenizi güncel tutarsanız hızlı index almasını sürdürebilirsiniz. Konu hakkında sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

BENZER İÇERİKLER

7 YORUMLAR

  1. Bunlar genelde bilinen basit yöntemler, bilmeyenler için oldukça faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Bir site yeniyse bunlar yapılmalı ancak yeni değilse vakit geçmişse üzerinden günlük güncel içerik girilmeli ve böylelikle indexler zamanla hızlanacaktır.

  2. Yeni bir siteden index almak istiyorsanız öncelikle sitenizin google gibi getir özelliğini kullanabilmesi için Google Web Yöneticisi Araçları’na kayıt edilmesi gerekiyor. Diğer verilen bilgiler de gerçekten yeni site sahipleri için çok faydalı olacaktır.

  3. merhabalar hocam paylaşımınız için teşekkür ederim dediğinizi aynen uyguladım ve sitem daha hızlı index almaya başladı ilginize ve bilginize çok teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR