Zarif Bilgiler

Yeni wordpress site; index alma yöntemleri

10.09.2016
452.362
Yeni wordpress site; index alma yöntemleri
Yıldızlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Konu başlığına wordpress yazdım fakat diğer sistemler içinde bu konu geçerlidir. Sonuç olarak wordpress olması uygulayacağımız yöntemlerle alakası yoktur..

En çok kullanılan arama motoru google olduğu için yazımız da google index alma yöntemleri olarakta değerlendirilebilir fakat aynı adımları diğer arama motorları içinde kullanabilirsiniz.

Siteyi açtınız, düzenlediniz ve bir kaç konuya değinip yazı yazdığınızı varsayıyorum.  Öncelikle yapacağınız işlem;google-index-alma-yeni-site

 • Google web master tools’a girerek sitenizi ekleyip doğrulamak.
 •  Sitenizi doğruladıktan sonra (yine sitemap eklentisi kurulduğunu varsayıyorum)  haritalardan sitemap’inizi eklerseniz index almanızda yardımcı olacaktır.
 • Google’a  “google site ekle” yazarak sitenizi eklerseniz yine hızlı index alabilirsiniz.
 • Ping sitelerini kullanabilirsiniz, pingler ve pingomatic olarak kullanıyorum.
 • WordPress için ping servislerini ekleyip güncel tutabilirsiniz, detaylı konuyu wordpress hızlı index alma yöntemi olarak Umut arkadaşımız anlatmış inceleyebilirsiniz..
 • Tüm bunları yaptıktan sonra google webmaster tools a girerek google gibi getir sekmesinde ana sayfanızı ve konu linklerini bir kaç gün boyunca buradan indexletirseniz anında index alır fakat sürekli kullanımını uygun bulmuyorum,  bir kaç gün bu yöntemi kullanıp google’un siteniz için alışkanlığını sağlayın yeterli..

Daha sonra sitenizi güncel tutarsanız hızlı index almasını sürdürebilirsiniz. Konu hakkında sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ahmet Çamlı dedi ki:

  Yeni bir wordpress sitenin rahat bir şekilde index alması için, Google Webmaster panelinden siteyi google gibi getir yapmayı öneririm.

 2. ebru dalkiran dedi ki:

  yeni sitem icin bu asamalari gerçekleştireceğim makaleniz icin teşekkür ederim

 3. Şafak dedi ki:

  Sizce günümüzde en geçerli ve kendini yenileyen sistem WordPress midir? Aynı zamanda en uyumlu mudur?

 4. Samed dedi ki:

  Çok uzun sürede index alan sitem için yöntemleri hemen uygulamaya başlayacağım umarım etkisi olur teşekkürler.

 5. Enes dedi ki:

  Bunlar genelde bilinen basit yöntemler, bilmeyenler için oldukça faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Bir site yeniyse bunlar yapılmalı ancak yeni değilse vakit geçmişse üzerinden günlük güncel içerik girilmeli ve böylelikle indexler zamanla hızlanacaktır.

 6. Kamil dedi ki:

  Yeni bir siteden index almak istiyorsanız öncelikle sitenizin google gibi getir özelliğini kullanabilmesi için Google Web Yöneticisi Araçları’na kayıt edilmesi gerekiyor. Diğer verilen bilgiler de gerçekten yeni site sahipleri için çok faydalı olacaktır.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Devamını oku:
Kötü Gün Dostu: Powerbank İncelemeleri

Uzun yolda, dışarıda, tatilde ve diğer tüm prizden uzak yerlerde can dostumuz “Powerbank!” Telefonların şarjlarının tüm gün gidememesi gibi bir...

Kapat