Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaWebWordpress İncelemesi: Avantajları ve Dezavantajları

WordPress İncelemesi: Avantajları ve Dezavantajları

Birçok İçerik Yönetim Sistemi (CMS) tabanlı web sitesi oluşturma yazılımı var. Ama WordPress en popüler olanıdır. Bu sektöre gerçekten öncülük ediyor. Mesela bizim sitemiz zarif.net de WordPress tabanlıdır. Çünkü, internet sitesinin neredeyse %12’si WordPress ile inşa edilmiştir. Web sitenizi WordPress ile yapmak istiyorsanız, belirtmek isterim ki; herkes için mükemmele yakın ve açık kaynak kodlu yazılımlardan biridir. Bu platformda hemen hemen her türlü web sitesi oluşturabilirsiniz. 

Avantajları

  •  WordPress galerisinde, web sitenizi duyarlı, SEO dostu ve ultra hızlı bir hale getirmek için sınırsız ücretsiz temalar indirebilirsiniz. Ayrıca harici kaynaklardan sınırsız premium WP temalarını da kullanabilirsiniz.
  • Blogunuzu akıllı hale getirebilir ve WP önemli eklentileriyükleyerek özellikleri artırabilirsiniz.
  • Google’da sıralamaya ve trafik çekmeye yardımcı olan temel eklentiler vardır. 
  • WordPress.com’u kullanarak ücretsiz web sitesi yapabilir ve WordPress.org’u kullanarak premium bloglar oluşturabilirsiniz. Şahsen premium kullanmayı tavsiye ederim. Çünkü burada kendi kontrolünüzle sınırsız özellikler elde edebilirsiniz. 
  • Kolay bir yönetici paneline sahiptir.

Yarı Dezavantajları

  • WordPress’inizi kurmak için adım adım işleminiz var. Bir sonraki kullanım için bu kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmelisiniz. Ancak son zamanlarda tek bir tıklama yüklemek için birçok üçüncü parti uygulaması var. 
  • Blogger’ın temel bir şeyi vardır ve bilgiye gerek yoktur. Ancak blog’unuzu başlatmak için ileri düzeyde bir fikre sahip olmanız gerekir. Herhangi bir hata varsa, bloglamada başarısız olursunuz.

WordPress ve Blogger Karşılaştırması

Düzgün ve temiz bir şekilde ele alırsak, WordPress’in en popüler özelliklere, eklentilere ve daha birçok özelliğe sahip olduğunu göreceğiz. Her ikisi de web sitesi oluşturmak için harika ve çekici özelliklere sahiptir. Ama eğer derinlemesine ele alırsak, WordPress’in sınırsız özellikler için önde olduğunu söyleyebiliriz. 

BENZER İÇERİKLER

2 YORUMLAR

  1. blogger ve wordpressi kullanan birisi olarak wordpressin profesyoneller içi oldugunu kesinlikle söyleyebilirim .. Ayrıca yaptığım bir arşatırmaya göre bir çok haber sitesi ve film siteside wordpress tabanı kullanılarak olusturuluyor

  2. Özgünlüğe, kaliteye ve içeriklere önem verirseniz, şişirme ve birbirinin benzeri işler yapmazsanız hangi platformda olursanız olun başarı sağlarsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR