Pazar, Eylül 4, 2022
Ana SayfaTelefonWifi Kullanırken Mobil Veri Kullanmak

Wifi Kullanırken Mobil Veri Kullanmak

Mobil Veri Açıkken Aynı Anda Wifi Kullanmak

Mobil veri, mobil cihazların telefon araması yaparken eriştiği operatör alıcıları ile internete bağlanmanıza yardımcı olan bağlantı şeklidir. Mobil veri, Wi-Fi’ye göre çok daha geniş çekim ve güçlü bir çekim kalitesine sahiptir.

Wi-Fi kullanırken modemden birkaç metre uzakta çekim kalitesi düşer Ama mobil veri telefonunuzun çektiği her yerde internet kullanımı hizmeti sunar. Mobil veri bağlantısının kullanılabilir oluşu tamamen kullandığınız operatörün sunduğu çekim gücüyle doğru orantılıdır.

Eğer operatörünüzün mobil veri çekim kalitesi çok yüksek değilse veya bulunduğunuz yerde internet bağlantısı için alıcılar ve vericiler yer almıyorsa mobil veriyi kullanamayabilirsiniz.

Mobil veri, daha basit şekilde tanımlamak gerekirse; operatörünüz sayesinde kullandığınız internet servisidir.

Wi-Fi Hakkında Bilgi

Wi-Fi bir modem veya routerden paylaşılan internettir. Wi-Fi mobil veriye göre daha fazla limite sahiptir. Çoğu Wi-Fi dağıtıcısı sınırsız internet dağıtımı yapmaktadır. Bu yüzden evde Wi-Fi var ise genelde Wi-Fi kullanımı tercih edilir.

Aynı Anda Hem Wifi Hem De Mobil Veri Kullanmak Nasıl Gerçekleşir?

Peki, aynı anda hem Wi-Fi hem de mobil veri kullanmak imkanlı mıdır? Aslında hem Wi-Fİ hem de mobil veri kullanmak zordur. Ama bir uygulama sayesinde rotsuz bir şekilde bu işlem gerçekleştirilebilir. Uygulamanın adı: Speedify.

  1. Speedify uygulamasını mağazadan indirin.
  2. Başlangıç olarak hem mobil veriyi hem de Wi-Fi’yi açın.
  3. Şimdi cihazınızda Speedify uygulamasını açın.
  4. Sonra, bu uygulama size web trafiğini vereceğini ve iyi internet hizmeti sunacağı hakkında mesaj verir.’’ Agree and Continue’’ seçeneğinin üzerine dokunun.
  5. Bu uygulama önce konum tespiti yapar ve gerekli internet hizmetini ayarlar. Sadece izinleri verin ve ardından Continue seçeneği üzerine dokunun.
  6. OK seçeneğine dokunun sonrasında Speedify sizin için bir VPN bağlantısı kurar.
  7. Mobil verilerinizin fazla kullanımını engellemek için, Speedify ”Veri kullanımını sınırlayalım mı?” diye sorar. Bundan dolayı izninizi ister. İsteğinize göre Yes seçeneği veya No seçeneğine dokunabilirsiniz. Ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  8. Hem Wi-Fi’ye hem de mobil verilere bağlandıktan sonra, mobil veri ve WiFi simgelerini etkinleştirir. Şimdi programı kapatabilirsiniz.
  9. Ekranın üzerinde bir anahtar simgesi bulunur. Bu uygulamanın aktif olduğunu gösterir.
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR