Zarif Bilgiler

Tefeciden Alınan Para Yasal mı?

Tefeciden Alınan Para Yasal mı?
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ne zaman nerede nakit paraya ihtiyacınız olduğunu bilemezsiniz. Özellikle de bankalarla arası iyi olmayan ve geliri giderinden az olan kişiler içerisinde bulundukları durumdan kurtulabilmek adına yılana sarılmayı da bir çare olarak görebilirler. Çünkü ortada bir borç durumu söz konusudur ve bu borcunda bir şekilde ödenmesi şarttır. Aksi takdirde işin yasal yolları devreye girecek, haciz vs. gibi konular insanın canını daha da fazla çıkacaktır. Peki, ödemeniz gereken toplu bir borcunuz var ve sizin nakde ihtiyacınız var. Üstelik size borç verecek bir arkadaş, tanıdık ya da akrabanızda yok bu durumda ne yapabilirsiniz? Tahmin ediyorum ki ilk akla gelen tefeciden para almak geliyor.

Dışarıdan bakıldığında çok saçma ve gereksiz gelen bu durumla insanlar yüzleşmek zorunda kalabiliyorlar ve hayat bizi buna bazen muhtaç edebiliyor.

Bırakalım işin bu yönünü ve bir şekilde tefeciden para alma ihtiyacı duydunuz ve aldınız bu durumda aldığınız bu paranın yasal zemini nedir? Yani başlığımızdan da anlaşıldığı gibi tefeciden alınan para yasal mı?

Tefeciden Alınan Para Yasal mı?

Tefeciden Alınan Para Yasal mı?

Tefecilerden Nasıl Para Alınır ve İşlem Nasıl Yürür?

Eğer ki bir tefeciden para almak zorunda kalmışsanız o zaman alternatifleri değerlendirmek gibi bir durumunuz olmayacak. Yani tefecinin size sunacağını kabul etmek zorundasınız. Bu da büyük ihtimalle en yüksek faiz oranları, boş bir senet ve borcun ödenmemesi durumunda bunlarında devreye girecek olması.  Aslına bakarsanız hiç bunlara bulaşmamanızı tekrar tavsiye ediyoruz ancak şartlar diyoruz.

Tefeciden para almaya karar verdiğiniz anda size sunacağı tekliflerden en iyisini düşünmek zorundasınız. Bunu da sakin bir kafayla yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu arada hatırlatalım bu işi yapan kuyumcularda var onlar tefecilerin biraz daha altında rakamlarla size nakit verebiliyorlar. Hatta onların şartları tefecilere göre biraz daha hafifletilmiş örneğin taksitlemelerde esnek davranabiliyorlar.

Kısacası tefeciden para almak yasal olarak görülmüyor olsa da onlar gerekli tüm zemini hazırlamış olduklarından dolayı sizi öyle bir kıskaca alıyorlar ki yapılacak maalesef çok bir şey kalmayabiliyor. Bunun içinde işin yasal mı değil misinden ziyade uzak durulması daha iyidir.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Milano Hakkında İlginç Bilgiler

Milano, İtalya'nın kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi'nin başkentidir. Ekim 2018 itibariyle, Milan nüfusu yaklaşık 1.4 milyon kişidir. Metropol alanı 3,3 milyon kişidir. İtalya’nın ikinci...

Kapat