Salı, Ocak 16, 2024
Ana SayfaTeknolojiSahte AirPods Nasıl Anlaşılır ?

Sahte AirPods Nasıl Anlaşılır ?

Apple’ın Airpods’ları, piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardır. Çoğu iPhone kullanıcısı, diğer kablosuz kulaklıklardan çok Airpods olmayı tercih ediyor. Airpods’ları Apple Store’dan veya Apple’ın yetkili satıcısından satın alıyorsanız, sorun yaşamazsınız. Ancak çevrimiçi satın almak istiyorsanız eğer bu biraz riskli olabilir çünkü sahte Airpods’lar satan oldukça fazla kişi var. Sahte Airpods’lar tam olarak gerçek Airpods’lara benziyor ve Apple’ın markasıyla neredeyse aynı bir şarj kutusu ile birlikte geliyor. Yan yana karşılaştırmak için gerçek Airpods’lara sahip olana kadar sahte Airpods’ları anlamak pek mümkün değiş. Eğer bir sahte Airpods aldığınızı düşünüyorsanız bu makale size yardımcı olacaktır.

Airpods Ambalajını ve Airpods Kutusunu Kontrol Edin

Airpods’ların paketlerini yakından inceleyerek, ürünün sahte olup olmadığını görebilirsiniz. Apple ürünleri mükemmel tasarımlarla gelir. Yani sahte Airpods’lar her zaman orijinalde olan bir şeyi gözden kaçırır. Airpods’un alt tarafını kontrol edebilirsiniz. Çoğu sahte Airpods, daire şeklinde bir difüzöre sahiptir ve orijinal Airpods oval bir şekle sahiptir. Kutuda da bazı tutarsızlıklar olacaktır. Bazı sahte Airpods şarj kutusu, Lightning bağlantı noktası yerine bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir.

 

Çakma Ve Sahte Airpods’ları Eşleştirerek Kontrol Edin

Airpods’ları iPhone veya iPad ile eşlerseniz, aygıtın ekranında açılan bir pencere açılır Bazı sahte Airpods’larda, benzer bir açılır ekran olacak, ancak farklı metinler olacak.
Airpods iPhone’unuza bağlandıktan sonra Ayarlar> Genel> Hakkında> Airpods’a gidin. Seri numarasını ve model numarasını görüyorsanız ürün orijinaldir.
Orijinal Airpods’lar telefonunza hızlı bağlanır. Ürünün bağlanması zaman alıyorsa sahte olan olabilir.
Açıkçası, sahte Airpods’ların ses kalitesi ve pil ömrü orijinaliyle eşleşemez. Ses kalitesinde çok büyük bir fark olacaktır. Sahte Airpods’lar gürültü engelleme özelliği sunmaz ve mikrofon kalitesi de çok düşük olacaktır.

 

Seri Numarasını Kontrol Edin

Airpods’ların sahte olup olmadığını anlamanın en güvenilir yolu, Apple’ın web sitesindeki seri numarasını kontrol etmektir. Apple, bir ürünün garanti durumunu kontrol edebileceğiniz bir web sayfasına sahiptir. Airpods veya Airpods Pro’nun seri numarasını şarj kutusunda bulabilirsiniz. Şarj kutunuzun kapağının alt tarafı olacaktır.
Airpods’un seri numarasını web sitesine girip seri numurası kontrolünü gerçekleştirin. Ürün ile ilgili tüm ayrıntılar karşınıza çıkacaktır.

 

Sahte Airpods Almaktan Nasıl Kaçınılır ?

En basit yol, Airpods’ları doğrudan Apple Store’dan veya yetkili bir bayiden satın almaktır. Çevrimiçi bir perakendeciden satın almayı düşünüyorsanız, güvenilir bir satıcıdan satın aldığınızdan emin olun. Şüphelendiğiniz bir durum olursa, ürünü sipariş ederken ekstra özen gösterin. Airpods sahesiyle en çok karşılaşılan zaman %40 indirim olduğu zamanlardır indirim olduğu zamanlarda Airpods almadan önce çok dikkatli olmalısınız. Apple ürünlerini doğrudan Apple’dan çevrimiçi sipariş etmek için çevrimiçi Apple Store’u kullanmayı tercih edin.

 

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR