Zarif Bilgiler

Organik Sabun İşi Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Organik Sabun İşi Yaparak Para Kazanabilirsiniz
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sağlıklı bir yaşam için temizlik hayati önem taşıyor. Temizlik deyince de en klişe söylem ile su ve sabun yeter deniliyor.

Sabun bugün gerek işyerlerinde gerek evlerde gündelik yaşamlarımızın en olmazsa olmaz ürünü ki son yıllarda özellikle organik kavramı yaşamlarımıza girdiğinden beri organik sabunlara ciddi bir rağbet var ki siz de bu işten evde kendiniz yaparak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Organik sabun adından da anlaşılacağı üzere doğal malzemeden yapılan katkı maddesi içermeyen, kimyasal barındırmayan sabun türleridir ki genel olarak da soğuk yöntem kullanılır.

İşin Püf Noktaları

Organik olarak sabun yaparak para kazanmaya karar verenlerin bilmeleri gereken temel hususlar şunlardır:

 • Öncelikli olarak ana etken maddenin ne olacağına karar vermelidirler
 • Bu iş için kullanılacak olan malzemeler yani kase, spatula vb. başka hiçbir amaç için kullanılmamalıdır
 • Gerçekten organik olan ürünler kullanılmalıdır
 • İş titiz bir biçimde gerekli hijyen ve temizlik kurallarına uyarak yapılmalıdır
 • Şekil verme kısmı oldukça önemlidir burada olabildiğine düz kesim yapılsa da kimi zaman değişik beklentilere yanıt vermek için özgün, sıradışı kesimlerde uygulanabilir.
 • Kullanılan sabun bileşenleri kusursuz bir bileşen elde etmek için doğru oranlarda kullanılmalıdır.

Para Nasıl Kazanılır?

Sabunu yaptım ama bu işten nasıl para kazanabilirim derseniz onun için de size birkaç önerimiz elbette bulunuyor. İşte o öneriler:

 • Öncelikle olarak yakın çevrenize, eşe dosta böyle bir şey yaptığınızı göstermek için ürünlerini hediye ederek kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Memnun kalırlar ise alacakları ve diğer tanıdıklarına tavsiye edecekleri kesin. En doğal reklamın da bu olduğunu unutmamak lazım.
 • Sosyal medya hesapları açarak orada yaptığınız sabunu tanıtabilir ve oradan sipariş alabilirsiniz ama o zaman fatura kesmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
 • Bu tür ürünler satan yerler ile anlaşarak ürünlerinizin satışı bu yolla da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kadın kooperatiflerine ürünlerinizi verebilir ya da kendi kadın kooperatifinizi kurarak satışlarınızı yapabilirsiniz
 • Bulunduğunuz bölgede eğer kadın pazarları ya da ekolojik pazarlar var ise oralarda da bu ürünleri satmanız mümkün. Tabi normal pazarları da göz ardı etmeyelim.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Nuray dedi ki:

  Organik sabunu yeni gördüm. Ben daha önce İsmek’in kursunda şekilli sabun yapmayı öğrenmiştim. Piyasa bu konuda oldukça cazip ama bir türlü fırsat bulup değerlendiremedim. Bunu da deneyeceğim.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Bahsedeceğimiz konu çok iç açıcı olmasa da bu hayatın genel kuralları içerisinde olduğu için boşanma davasından bahsetme gereği duyduk. Çünkü...

Kapat